Yakuza gaujos skyla – policija baiminasi mafijos skerdynių

Yakuza gaujos skyla – policija baiminasi mafijos skerdynių

Jau daugiau nei šimtmetį savo galią išlaikanti Japonijos mafijos (Yakuza) atšaka Yamaguchi-gumi skyla į kelias mažesnes grupuotes. Japonijos teisėsaugos pareigūnai baiminasi, kad šis skilimas neišvengiamai bus lydimas žudynių.

Nesutarimus ir galiausiai skilimą sukėlė sprendimas perkelti Yamaguchi-gumi būstinę iš Kobės į Nagojos miestą. Policijos atstovų teigimu, paskutiniame susitikime savo nuomones išdėstė 13 Yakuza grupuočių, kurias skaldo nesutarimai dėl ateities planų.

Prieš tai Yakuza turėjo net 72 vadus, kurie vadovavo atskiroms operacijoms. Yamaguchi-gumi atšakai nuo 2005 metų vadovauja Yakuza gretose ypatingą autoritetą pelnęs 73 metų Kenichi Shinoda.

Jis 2011 metais buvo išleistas iš kalėjimo į kurį pateko dėl ginklo naudojimo pažeidimų. Nacionalinės policijos agentūros teigimu, K.Shinodai ir jo valdomai Yamaguchi-gumi pavaldūs 10 300 Yakuza narių.

Jei būtų įtraukti ir talkininkaujantys nariai, tai sudarytų 23 400 asmenų, beveik pusę visų Japonijos mafijai priklausančių žmonių.

Ankstesnės tarpusavio kovos pasižymėjo žiauriais susidorojimais su konkurentais. Nuo 1985 iki 1987 metų vykęs karas nusinešė 25 Yakuza narių gyvybes, dar 70 buvo sunkiai sužeisti.

Kaip ir Italijos mafija ar Kinijos triados, Yakuza užsiima lošimų, prostitucijos, narkotikų verslu, teikia paskolas, taip pat užsiima reketu ir užsakytomis žmogžudystėmis.

Nepaisant to, kad apie Yakuza kalbama jau kelis šimtus metų, šešėlinis mafijos gyvenimas yra sunkiai suvaldomas teisėsaugos pareigūnų. Prie Yakuzu įvaizdžio prisideda ir mafijos romantizavimas literatūroje ir kine.

Viena iš šiurpiausių Yakuza taisyklių – nusižengusių narių pirštų kapojimas. Už kiekvieną nusižengimą vidaus taisyklėms ir mafijos kodeksui yra nukertamas pirštas.

Pasidalinkite!
Rekomenduojama Jums:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *