Turtingiausios pasaulyje nusikaltėlių grupuotės

Turtingiausios pasaulyje nusikaltėlių grupuotės

Prekyba narkotikais, ginklais, moterimis ir vergais, reketas, kontrabanda. Tai – viso labo keli būdai, kuriais pinigus susirenka nusikalstamos grupuotės. Šiandien į šių seniai patikrintų kelių pinigams gauti sąrašą reikia įtraukti dar vieną – kibernetinį sukčiavimą: vogdami asmeninius duomenis nusikaltėliai pasiekia bankų sąskaitas.

Nors nusikalstamo pasaulio sąskaitas keblu pasiekti, ekonomistams ir su nusikaltimais kovojantiems pareigūnams pasisekė apskaičiuoti, kokiomis sumomis operuoja stambiausios nusikalstamos grupuotės pasaulyje.

Štai jos, penkios žinomiausios ir turtingiausios nusikalstamos grupuotės.

Jamaguči-gumi grupuotė

Stambiausios pasaulyje nusikaltėlių grupuotės Jamaguči-gumi pajamos – 6,6 mlrd. JAV dolerių.

Jamaguči-gumi – viena grupuočių, kurios apibendrintai vadinamos Yakuza.

Didžioji dalis pajamų, kurios suplakia į jamaguči-gumi kišenę – iš prekybos narkotikais, teigia buvęs Japonijos policijos vadas Hiromitsu Suganuma. Dar du svarbūs šaltiniai – azartiniai žaidimai ir šantažas, o už jų stovi – „ginčų sprendimas“.

Yakuza istorija skaičiuoja šimtus metų. Tai – labiausiai centralizuota nusikalstama grupuotė pasaulyje.

Kai kitas Rytų Azijos grupuotes, tokias kaip kinų triada, sudaro išsibarstę nusikaltėliai, tarpusavyje susiję iš esmės šeimyniniais ryšiais, jakudzoje veikia hierarchija. Po įšventinimo, grupuotės nariai privalo atsisakyti visų ankstesnių įsipareigojimų. Netgi po to, kai pastaraisiais metais Japonų valdžia sustiprino spaudimą jakudzoms, tokia centralizuota struktūra leidžia organizacijai plėtoti veiklą toliau.

Solntsevskaya Bratva

Grupuotės pajamos – 8,5 mlrd. JAV dolerių. Rusijos mafijos grupuotė – visai kitoje nei Yakuza nusikaltėlių spektro pusėje. Rusai praktiškai decentralizuoti, grupuotę sudaro dešmt savarankiškų brigadų, veikiančių nepriklausomai viena nuo kitos.

Nepaisant to, grupuotės resursai – vieningi. Surinktus pinigus tvarko 12 vadovaujančių asmenų, kurie reguliariai susitinka skirtingose pasaulio vietose, o kad jų nesusektų, neretai tokius sambūrius pridengia vestuvėmis.

Spėjama, kad grupuotei priklauso apie 9 tūkst. žmonių, o daugiausia pajamų ji susikrauna iš prekybos narkotikais ir žmonėmis. Rusų mafija stipriai įklimpusi į prekybą herojinu, tiekiamu iš Afganistano. Skaičiuojama, kad Rusijoje suvartojama 12 proc. viso pasaulyje parduodamo heroino, nors šalyje gyvena vos 0,5 proc. viso pasaulio žmonių.

Camorra

Pajamos – 4,9 mlrd. JAV dolerių.

Nors per pastarąjį dešimtmetį JAV veikiančios italų-amerikiečių mafijos galia gerokai nusilpo dėl teisėsaugininkų įdėtų pastangų, savo gimtinėje, Italijoje, ši organizacija vis dar laikosi gana tvirtai.

Nepaisant to, kad ilgus metus vietiniai gyventojai, žurnalistai ir pareigūnai deda nemažas pastangas, vietos valdžia Italijoje lieka glaudžiai susijusi su skirtingomis mafijos grupuotėmis. O 2013 m. atliktas tyrimas parodė, kad mafija šalyje susirenka apie 33 mlrd. JAV dolerių, kuriuos iš esmės dalijasi keturi stambiausi sindikatai.

Camorra – sėkmingiausia jų. Šiai nusikaltėlių grupuotei kliūva 4,9 mlrd. JAV dolerių per metus. Turtus jai suneša sekso vergija, prekyba ginklais ir narkotikais, azartiniai žaidimai, gaminių falsifikavimas, lupikavimas ir šantažas.

Camorra veikia jau daugybę metų. Ji susitelkusi Neapolyje. Kai grupuotė susiformavo XIX a., iš pradžių tai buvo kalinių gauja. Laisvę atgaunant vis didesniam skaičiui jų narių, grupuotė stiprėjo, o XIX a. pirmajame dešimtmetyje Italijoje kilus politiniams nesutarimams, jie ėmė siūlyti apsaugoti politines organizacijas ir jėga paremti vargingiausius visuomenės sluoksnius.

‘Ndrangheta

Pajamos – 4,5 mlrd. JAV dolerių.

Italijos Kalabrijos regione susitelkusi ‘Ndrangheta, kaip ir Camorra, nesibodi jokių nusikaltimų pinigams susirinkti. Tačiau pirmiausia reputaciją nusikaltėlių pasaulyje jai užtarnavo tarptautiniai ryšiai su kokaino tiekėjais iš Pietų Amerikos. Mafija kontroliuoja didžiąją dalį transatlantinės narkotikų rinkos, per kurią narkotikai pasiekia Europą.

‘Ndrangheta taip pat plečia savo nusikalstamą veiklą JAV ir padeda Niujorke veikiantiems nusikaltėliams iš Bonnano bei Gambino šeimų.

Per praėjusius metus italų ir amerikiečių policija bendromis pajėgomis sulaikė dešimtis ‘Ndranghetos ir Gambino šeimos narių bei pareiškė jiems kaltinimus, susijusius su transatlantine prekyba narkotikais.

Sinaloa kartelis

Pajamos – 3 mlrd. JAV dolerių.

Turtingiausios pasaulyje nusikaltėlių grupuotės

Sinaloa – didžiausias narkotikų kartelis Meksikoje. Tai – viena iš kelių grupuočių, kurios dirba kaip tarpininkai tarp Pietų Amerikoje veikiančių narkotikų gamintojų ir nepasotinamos amerikiečių rinkos.

Suskaičiuota, kad amerikiečiai per metus vienokioms ar kitokioms narkotinėms medžiagoms išleidžia apie 100 mlrd. JAV dolerių. 6,5 mlrd. JAV dolerių iš jų keliauja į Meksiką. Užimdama apie pusę jos rinkos, Sinaloa per metus susirenka 3 mlrd. JAV dolerių.

Nepaisant to, kad organizacijos lyderis areštuotas, panašu, kad grupuotės tai itin nepaveikė. Čia net neįsiplieskė aršūs karai dėl sosto, pražudę ne vieną tokią organizaciją.

Pasidalinkite!
Rekomenduojama Jums:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *