Telefoninių sukčių gauja į neviltį varo Lenkijos ir Vokietijos teisėsaugininkus

Telefoninių sukčių gauja į neviltį varo Lenkijos ir Vokietijos teisėsaugininkus

49 metų Arkadiusz Lakatosz, save tituluojantis Poznanės čigonų baronu, neseniai tapo vienu labiausiai ieškomų nusikaltėlių ne tik Vokietijoje, bet ir Lenkijoje.

Išsiaiškinta, kad tik dvi klases baigęs romų tautinės mažumos atstovas vadovauja garsiai telefoninių sukčių gaujai, kuri į neviltį varo Vokietijos, Šveicarijos ir Liuksemburgo teisėsaugininkus.

Spėjama, kad vien Vokietijoje A.Lakatoszo, kriminaliniame pasaulyje prisistatančio Hoss slapyvardžiu, gauja išviliojo iš pensininkų keletą milijonų eurų.

Oficialiai niekur nedirbantis ir ligotu bedarbiu apsimetantis A.Lakatoszas kolekcionuoja prabangius sportinius automobilius, o į romų susibūrimus skraido sraigtasparniu. Prie vyriškio apartamentų Varšuvoje stovi keturi nauji automobiliai – „Ferrari“, „Mercedes“, „BMW“ ir „Audi“ markių.

Vokietijos policininkai Hoss gauja susidomėjo dar prieš keliolika metų, tačiau niekaip negalėjo išsiaiškinti kas grupuotei vadovauja. Tik po ilgo gaujos narių telefoninių pokalbių klausymosi policininkai suprato, kad bosas gyvena Lenkijoje ir į Vokietiją atvyksta tik trumpiems žygiams.

Telefoninių sukčių gauja į neviltį varo Lenkijos ir Vokietijos teisėsaugininkus

Prieš penkerius metus per vieną pokalbį Hoss išsidavė, kad važiuoja Hamburgo gatve pro namą, kuriame kažkada gyveno. Pagal archyvinius dokumentus policininkams pavyko nustatyti, kad viename to namo bute prieš keliasdešimt metų apsigyveno emigrantai iš Lenkijos – Lakatoszų šeima.

Sekliai išsiaiškino, kad telefoninių sukčių gaujas yra įkūręs ne tik Hoss, bet ir jo sesuo Soraya. Hoss veikė išvien su broliu bei sūnumi, o Soraya – su kitais giminaičiais.

Be akcento vokiškai kalbantis Hoss aukų ieškodavo telefonų knygose. Suradęs žmogų su senoviniu vardu, nuspėdavo, kad tai senyvas asmuo ir paskambinęs prisistatydavo anūku, pritrūkusiu pinigų pirkti mašiną ar butą.

Hipnotizuojančiai kalbantis Hoss įtikindavo senolius paskolinti vienai ar dviem dienom pinigų sumą, kurią pasiimti skubiai atvykdavo tariamas bičiulis. Vokietijos policininkams trūko galutinių įrodymų sučiupti Hoss, o šis areštuotas puikiai apsimesdavo nepakaltinamu ir sugebėjo papirkti net penkis medicinos ekspertus.

Ėmus svilti padams Vokietijoje, Hoss grįžo gyventi į Lenkiją, ir apgaudinėjimus kuriam laikui perkėlė į Šveicariją bei Liuksemburgą. Vokietijos teisėsaugų prašymu Lenkijos policininkams keletą kartų buvo pavykę pagauti Hoss, tačiau užtariamas brangių advokatų bei medicinos ekspertų šis netrukus buvo paleistas.

Paskutinį kartą policininkams arešte Hoss pavyko išlaikyti tris mėnesius ir tada šis pirmą kartą prisipažino esąs telefoninis sukčius bei pažadėjo grąžinti išviliotus milijonus. Hoss žmona į prokuratūrą atnešė pusės milijono zlotų užstatą grynais ir šis buvo paleistas, nors Vokietijos teisėsaugininkai prašė sukčių perduoti jiems.

Į laisvę paleistas Hoss pradingo, o jo giminės vieningai tvirtina nežinantys, kur jis išvyko. Lenkijos generalinis prokuroras nurodė atlikti tarnybinį prokurorės, paleidusios į laisvę Hoss, darbo įvertinimą.

Pasidalinkite!
Rekomenduojama Jums:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *