Sigitas Gaidjurgis: nematomas gyvenimas už aukštos tvoros

Sigitas Gaidjurgis: nematomas gyvenimas už aukštos tvoros

Apie garsiąją Gaidjurgių šeimos vilą prie Kintų (Šilutės r.) legendos sklandė daug metų. Ne vienas žurnalistas guodėsi, kad net ir susitarus su Sigitu dėl interviu pavykdavo apžiūrėti tik masyvius metalo vartus ir trijų metrų aukščio mūrinę tvorą. Šeimininkas apsigalvodavo ir susitikimo vietą pakeisdavo.

Įtvirtintas fortas

Nusikaltėlių lyderiu tituluojamo Sigito Gaidjurgio sodyba iš išorės primena gerai įtvirtintą fortą. Iš vienos pusės sodybą saugo sraunus ir gilus Klaipėdos kanalas, kuriuo, jei netrukdytų kelią pastojantys šliuzai, galima būtų nuplaukti į Kuršių marias, esančias maždaug už 3 kilometrų. Iš kitų pusių plyti plyni laukai, tik tolumoje matyti mažytis kaimelis bei miškas.

Kadangi prie sodybos beveik neauga medžių ir krūmų, prislinkti nepastebėtam būtų beveik neįmanoma. Senais laikais, naktį, tai padaryti mėgino maskavimosi meno išmokyti „Aro“ pareigūnai, tačiau šeima juos pastebėjo dar nė neprisiartinusius.

Sodybą juosia mūrinė bent trijų metrų aukščio tvora. Šalia nuotoliniu būdu valdomų metalo vartų iš tolo matyti apie piktus šunis įspėjantis užrašas. Galingi kovinių veislių šunys sodybą ne tik saugo. Jie protarpiais nuo žmonijos pavargstančiam šeimininkui sudarydavo ir kompaniją.

Sodybą sudaro keli mūriniai, tačiau ne itin erdvūs pastatai. Viename gyvena Gaidjurgio šeima: žmona, senyva jos močiutė ir trys vaikai. Močiutė pasakojo, kad gražus mūrinis pastatas su žemę siekiančiais langais, puikiai įrengta virtuve ir erdvia kantri stiliaus svetaine rekonstruotas iš seno pastato. Prieš eilė metų ji į šią vietą persikėlė kitur turėtus hektarus ir ketino ūkininkauti. Tada plyname lauke stūksojusi erdvi medinė kaimiška eigulio troba. Iš tos trobos ir išaugo Gaidjurgių namai.

Spalvinga praeitis

Teisėsaugininkai, liudija: Sigitas Gaidjurgis vienas iš šaltakraujiškiausių ir žiauriausių pastarojo meto žmogžudžių. Uostamiesčio mafijos tėvu tituluojamo žmogaus praeitis – gana spalvinga ir prieštaringa. Keturis kartus teistas, kelis kartus šaudytas, sprogdintas ir tik atsitiktinai išvengęs dar kelių pasikėsinimų, Gaidjurgis buvo priverstas nuolat keisti gyvenamąją vietą.

Tarybiniais metais Sigitas Gaidjurgis spekuliuodavo lapių kailiais ir kitomis tuo metu deficitinėmis prekėmis, kaip pats teigė, 20-30 tūkstančių rublių jam būdavo įprasti pinigai. Manoma, kad nusikalstamą gaują Gaidjurgis įkūrė prieš keliolika metų. 1992-1994 metais uostamiestyje ji buvo įtakingiausia.

1994-aisiais Klaipėdos policija Vidaus reikalų ministerijai rašė: “ Sigitas Gaidjurgis yra vadovaujančios nusikalstamos grupuotės lyderis, jo įsakymų klauso 16 asmenų (išvardytos pavardės). Gaidjurgis savo veiklą vykdo per gaujos narius, pats niekur nesikiša, stengiasi likti šešėlyje. Jis valdo privatizavimo procesą, per savo žmones daro tiesioginę įtaką aukcionams, viešam akcijų pasirašymui. Jį dominančių objektų paketus supirkinėja per investicines bendroves, kontroliuoja tarptautinę jūrų perkėlą, ima mokesčius už kontrabandinių krovinių gabenimą, organizuoja krovinių ir automobilių vagystes“.

Pasikėsinimai

Ilgus metus Sigitas Gaidjurgis buvo priverstas slapstytis, nuolat keisdavo gyvenamąją vietą. Apsistodavo tai Rusijoje, tai Latvijoje, Palangoje, Klaipėdoje ar savo viloje Kintuose. Kelis kartus į jį kėsintasi, tačiau per stebuklą jam pavykdavo išsigelbėti.

Pirmąkart Gaidjurgį 1989 metais dviem šūviais sužeidė moldavas Burilianu, pravarde Zuikis. 1995 metais po nusikalstamo pasaulio įžymybės automobiliu „Opel Kadett“ sprogo distanciniu būdu valdomas užtaisas. Gaidjurgis beveik nesusižeidė, tik patyrė smegenų sukrėtimą ir kurį laiką beveik nieko negirdėjo.

Bijodamas mirties Sigitas Gaidjurgis į Klaipėdą atvažiuodavo tik dviem trims valandoms – sutvarkyti neatidėliotinų reikalų. Ir vėl pasislėpdavo. Vis dėlto nusikaltėliai Gaidjurgį surado ir Latvijoje. Jis išsigydė sulaužytą kaukolę ir toliau slapstėsi. Dar vieną pasikėsinimą atsitiktinai sutrukdė Klaipėdos kelių policija. Iš sustabdyto „Fiat Fiorino“ pabėgus trims vyrams, jame buvo rastas automatas AK-47, šautuvas „Vinchester“, megztų kaukių ir butelių su padegamuoju skysčiu.

Pastarasis pasikėsinimas sužlugo Palangoje. Kelių policija persekiojo įtartiną „Mazdą“ su joje sėdėjusiais trimis vyrais. Bėgliai susidūrė su kitu automobiliu, tačiau patys iš avarijos vietos paspruko. Automobilyje aptiktas automatas „Kalašnikov“ su šoviniais. Įtarimą, kad visas šis arsenalas buvo skirtas susidoroti su Gaidjurgiu, stiprina faktas, jog kaip tik tomis dienomis pastarasis buvo apsistojęs Palangoje.

Nuolat iš nusikaltėlių pasaulio ateinanti operatyvinė informacija pareigūnams leido spėti, kad Gaidjurgis pats įvykdė ar užsakė ne vieną žmogžudystę. Tačiau nė vieno kūno nebuvo rasta, ir Gaidjurgis vis likdavo laisvėje. Jį suėmė tik tada, kai „tulpinių“ lyderiai prabilo apie kitą Gaidjurgio gyvenimo pusę.

Pasidalinkite!
Rekomenduojama Jums:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *