Nusikalstamo pasaulio genijus, sulaukęs senaties, gryžo mirti į Lietuvą

Nusikalstamo pasaulio genijus, sulaukęs senaties, gryžo mirti į Lietuvą

Andrius Jankevičius, pravarde Pšidzė, pažystamų vadintas Daktarų gaujos smegenimis, ilgus metus sėkmingai slapstėsi užsienyje, o galiausiai sulaukęs senaties, ramiai gryžo į gimtajį Kauną numirti.

Nusikalstamo pasaulio genijus. Būtent taip apie 73 metų Andrių Jankevičių kalbėjo ne tik nusikaltėliai, bet ir žinomi verslininkai ir net policijos pareigūnai.

Būtent Pšidzės atrastais kontrabandos metodais, nusikaltėliai sėkmingai naudojasi iki pat šių dienų. Lietuvoje savo laiku, jis buvo vienas sėkmingiausių pilstuko kontrabandininkų.

Po garsios aferos sukrėtusios visą Lietuvą, kai Andriaus Jankevičiaus su savo gauja iš Lietuvos akcinio inovacinio banko (LAIB) nugvelbė pusę milijono dolerių, jis tiesiog paspruko į užsienį, kur sėkmingai slapstėsi daugybę metų.

Turtus susikrovė iš sumanios pilstuko kontrabandos

Dar mūsų valtybės okupacijos metu, vienu iš įtakingiausiu ir turtingiausiu kauniečių laikytas A.Jankevičius augo kartu su senosios kartos Vilijampolės nusikaltėliais. Pšidzė dar jaunystėje bendravo ir su įžimiuojo Kauno nusikaltėlių šulo Henriko Daktaro tėvu.

Praturtėjo jis apsukriai pasinaudojęs tuomečio SSRS vadovo Michailo Gorbačiovo paskelbta kova su alkoholiu.

Visoje SSRS buvo apribota, o daugelyje vietų visiškai sustabdyta stipriųjų gėrimų gamyba ir prekyba, Andrius Jankevičius sugebėjo pasinaudoti esama situacija ir milžiniška paklausa ir sugebėjo suorganizuoti neregėto masto spirito kontrabandą.

Jis pradėjo gabenti spiritą tiesiog cisternomis iš Ukrainos, Moldavijos ir kitų Užkaukazės respublikų. Kartais krovinį net lydėdavo milicininkai, o tai byloja, kad ryšių ir įtakos jis turėjo praktiškai visur.

Jis organizavo spirito išvežiojimą po vietinius fabrikėlius, kur spiritas buvo skiedžiamas, išpilstomas, paruošiamas prekybai ir galiausiai išvežiojamas po Lietuvos maisto prekių parduotuves.

Nusikaltėlis nuo pat jaunystės

Pšidė nuo pat jaunystės garsėjo kaip nusikaltėlis. Jis buvo užkietėjęs vagis. Net ir susikrovęs turtus, jis negalėdavo ramiai praeiti pro automobilyje paliktą magnetolą.

Jis taip pat buvo įpatingai atsargus, nuolat stengdavosi mėtyti savo pėdsakus. O kadangi buvo ir be galo protingas, jam tas puikiai pavykdavo. Beto jis turėjo savo ausis praktiškai visur, todėl pareigūnų pastangos jį sučiupti nuolat subliūkšdavo. Beto jam paklusdavo netgi įtakingi to meto valdininkai, todėl apie rengiamas pasalas sužinoti buvo vieni juokai.

Saugaudomas savo kailį jis sugebėdavo paaukoti ir savo krovinius. Kartą apvirtus vienai sisternai, jis įsakė ją padegti, kad tik neliktų jokių įrodymų.

Galiausiai buvo išduotas Lino Kevličiaus

L.Kevličius vienas pirmųjų Lietuvoje metė iššūkį mafijai – ryžosi bendradarbiauti su teisėsaugos pareigūnais ir davė parodymus prieš A.Jankevičių ir kitą tuometį nusikalstamo pasaulio šulą Deivydą Ganusauską, pravarde Mongoliukas.

Nors nusikaltėlių ožiu pavadintas L.Kevličius sulaukė didelio spaudimo, jis viso teismo proceso metu nepakeitė parodymų, o galiausiai pabėgo į Jav, kur iki šiol sėkmingai gyvena.

Sulaikyti nepavyko taip ir nepavyko

Pšidzė galiausiai paspruko į Kaliningradą. Sklinda kalbos, kad kurį laiką jis ten gyveno admirolo viloje, o vėliau jo pėdsakai buvo aptinkami tai Lenkijoje, tai Juodkalnijoje. Kalbama, kad ir užsienyje jis užsuko pelningą verslą ir sėkmingai kraunasi turtus.

Nors aukšti Lietuvos policijos pareigūnai nuolat tvirtino, kad sučiupti Andrių Jankevičių yra jų garbės reikalas, tačiau to padaryti niekam taip ir nepavyko.

Pilną straipsnį rasite: https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2021/07/11/news/sulaukes-senaties-net-h-daktara-prisijaukines-garsus-beglys-mirti-grizo-i-lietuva-vadino-nusikalstamo-pasaulio-genijumi-20039954/

Parengta pagal LRYTAS.LT publikuotą straipsnį.

Pasidalinkite!
Rekomenduojama Jums:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *