Narkotikų baronų maudynės kruvinų pinigų jūroje

Kartelis

Privatūs zoologijos sodai, vakarienei užgrobiami restoranai, tūkstančiai žirgų, šimtai apsauginių ir neįsivaizduojama prabanga. Taip gyveno ir gyvena ne kokie Europos monarchai, bet Pietų Amerikos narkotikų gaujų valdovai. Joaquin Guzman pabėgimas gerai tai iliustruoja: tikri narkotikų bosai net ir iš kalėjimo sprunka ne šliauždami kokiu pridvisusiu siauru tuneliu, bet išvažiuoja pasikinkę motociklą.

Milijardierius Joaquin Guzman mėgaujasi tokia prabanga ne vienintelis. Pietų Amerikos valstybėse niekada netrūko narkotikų baronų, kurie maudėsi kruvinuose ir juodai uždirbtuose piniguose.

Šių narkotikų baronai turi pinigų tiek daug, kad nežino, kur juos dėti. Dėl to narkotikų mafijos bosai prisigalvoja keisčiausių dalykų ir atranda ekscentriškiausių pomėgių.

Joaquin Guzman (Meksika)

Joaquinas Guzmanas

Joaquin Guzman visuomet buvo vadintas žmogumi, kurį gaubia mitai, baimė ir paslaptys. Kai kas sako, kad šis nusikaltėlis visur keliaudavo su visa armija ginkluotų ištikimų asmens sargybinių, kurie jį saugo ir po pabėgimo.

Neūžauga vadinamas J.Guzman – kartelio „Sinaloa“ galva. Meksikiečiai teigia, kad J.Guzman kaltas dėl dešimčių tūkstančių žmonių mirčių, kurios jam padėjo susikrauti milijardų vertės turtus.

2009 m. jis buvo įtrauktas į žurnalo „Forbes“ turtingiausių žmonių sąrašą. 2013-aisiais jo pavardė buvo išbraukta – vyras tuo metu slapstėsi nuo policijos, jo turto dydis buvo nežinomas, o meksikiečiai piktinosi, kodėl kraugeriui tenka garbė būti prestižiniame sąraše.

Vyro turtai ir asmeninė rezidencija visuomet buvo kruopščiai slepiama ir saugoma nuo pašalinių akių, tačiau apie prabangą išduodavo ir jo kasdieniai pomėgiai.

Pasakojama, kad užsimanęs pavakarieniauti, jis užgrobdavo visą restoraną, o vėliau, mainais už vakarienę, kurios metu kiti lankytojai tapdavo narkotikų mafijos įkaitais, jis apmokėdavo sąskaitas.

Pasakojama, kad kartą į vieną restoraną įėjo vienas J.Guzman apsauginių ir pranešė: „Ponai, prašau skirti man akimirką. Čia įeis vyras, bosas. Mes prašome, kad pasiliktumėte savo vietose. Durys bus uždarytos ir niekam nebus leidžiama išeiti.

Jūs negalėsite naudotis savo mobiliaisiais. Nebijokite, darykite, ką liepiu ir jums nieko nenutiks. Valgykite toliau ir neprašykite sąskaitos. Bosas sumokės. Ačiū“.

Tuomet į restorano vidų įėjo pats J.Guzman su 15 apsauginių. Jis pasisveikino su savininkais ir nuėjo į privačią salę, kurioje dvi valandas kirto steikus ir jūros gėrybes. Tuomet iš tiesų apmokėjo visų sąskaitas ir išėjo.

Net ir tada, kai gyveno kalėjime, jo buitis labiau priminė poilsį penkių žvaigždučių viešbutyje, nei atgailą tarp apsilaupusių sienų. Vyras šniaukšdavo kokainą ir mėgaudavosi moterų draugija.

Pablo Escobar (Kolumbija)

Pablo Escobaras

Praėjusio amžiaus 9-jame dešimtmetyje iš narkotikų pralobęs kolumbietis Pablo Escobar turėjo tiek pinigų, kad turbūt neįsivaizdavo, kur juos dėti. Rezidencija, vadinta „Hacienda Napoles“, buvo narkotikų mafijos boso tvirtovė ir žaidimų aikštelė. Čia jis įgyvendino visas savo fantazijas.

Rezidencija Antiokijoje užėmė didžiulį plotą. Čia stovėjo kelios dešimtys pastatų, buvo lėktuvo kilimo takas, stovėjo jo širdžiai mielo pirmojo lėktuvo, kuriuo buvo gabenama didžiulė kokaino kontrabanda, maketas.

Savo sūnui P.Escobar buvo įkūręs milžiniškų dinozaurų parką ir leisdavo jį lankyti ir turistams. Į narkotikų barono rezidenciją nuolatos važiuodavo mokinių ekskursijos. Čia buvo įrengta ir kartingų trasa.

Savo malonumui P.Escobar įkūrė zoologijos sodą ir slapta atsigabeno rečiausių rūšių gyvūnų iš visų pasaulio žemynų.

Aptvaruose gyveno žirafos, zebrai, drambliai, įvairiausių rūšių paukščiai. Stambiausi gyvūnai – hipopotamai iš Afrikos.

Kai P.Escobar buvo nužudytas, įspūdinga jo rezidencija buvo faktiškai išgriauta. Žmonės lupo grindinio plyteles, daužė namų sienas, nes tikėjosi rasti paslėptų narkotikų karaliaus lobių.

Griselda Blanco (Kolumbija)

Griselda Blanco

Šios moters švelnia būtybe nepavadinsi. „Krikštamote“ ir „karaliene“ vadinta G.Blanco buvo viena įtakingiausių narkotikų mafijos vadovių. Teigiama, kad ji buvo pagrindinė P.Escobar mokytoja.

Moteris veikė ne tik gimtojoje Kolumbijoje, bet ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. Teigiama, kad 9-ajame dešimtmetyje Majamis nusidažė baltai ir raudonai: baltai nuo G.Blanco kokaino ir raudonai nuo pralieto jos priešų kraujo.

Manoma, kad auksiniais laikais jos narkotikų imperija kas mėnesį padovanodavo G.Blanco apie 80 mln. dolerių (73,39 mln. eurų).

Jos rezidencija Kolumbijoje buvo įspūdinga: narkotikų mafijos krikštamotė gyveno kalnuotoje vietovėje įsikūrusiame prabangių daugiabučių slėnyje.

„Žmonės čia turi daugybę pinigų, bet niekas nežino, kas jie yra ar iš kur jie atsirado, – anksčiau pasakojo vienas teritoriją prižiūrintis apsauginis.- Viskas čia labai uždara“.

Nors gyveno prabangiai ir toli nuo svetimų akių, G.Blanco gatvėse vaikščiodavo atsipalaidavusi: be apsauginių, nedemonstruodama jokių turtų. Vietinių parduotuvių savininkai pasakodavo, kad buvo galima pagalvoti, kad tai dar viena Kolumbijos namų šeimininkė apsipirkinėjanti pietums.

Krikštamotės mėgstamiausias mėsininkas nė neįtarė, kad jo klientė pati kraupiai skersdavo žmones. Tai jis sužinojo, kai prie jo durų narkotikų karalienė buvo nužudyta.

Keli artimiausi žmonės, kurie pažinojo G.Blanco, pasakojo, kad ši dievino papuošalus. Moteris turėjo milžinišką aukso ir brangakmenių kolekciją. Pasakojama, kad G.Blanco priklausė žiedas su retu rožiniu deimantu, kuris kažkada priklausė Argentinos prezidento Chuano Perono žmona Evitai Peron.

Amado Carrillo Fuentes (Meksika)

Amado Carrillo Fuentes

Meksikietis narkotikų baronas A. Carrillo Fuentes buvo žinomas, kaip „Dangaus valdovas“. Net milžiniškus kiekius kokaino jis gabendavo prabangiai – su didžiulėmis lėktuvų flotilėmis.

Jo turtas buvo vertinamas apie 25 mlrd. JAV dolerių (22,96 mlrd. eurų). Jis laikomas vienu turtingiausių narkotikų mafijos bosų žmonijos istorijoje.

Vyras akivaizdžiai žavėjosi arabiška kultūra ir šeichų prabanga. Vyras gyveno Vidurio Rytų pasakas primenančiame baltame dvare su kupolais, arkomis ir daugybe kambarių. Savo namus jis vadino „Tūkstančio ir vienos nakties rūmais“.

Tiesa, iš valstiečio šeimos kilęs nusikaltėlis turėjo ir labai paprastų silpnybių – mėgo paprastų vietinių ruošiamus patiekalus.

Siudad Chuareso gyventojai pasakoja, kad A. Carrillo Fuentes ne kartą lankydavosi jų namuose pavalgyti dviejų savo mėgstamiausių patiekalų – įdarytų čili pipirų ir kiaulienos troškinio.

Broliai Ochoa (Kolumbija)

Medellin kartelio lyderiai

Trys kolumbiečiai broliai Jorge Luis, Juan David ir Fabio, kaip ir kiti turtingiausi narkotikų mafijos atstovai, užsidirbo pinigus gabendami kokainą. Visi trys broliai priklausė „Medellin“ karteliui, tačiau veikė skirtingose interesų zonose: vienas rūpinosi narkotikų prekyba Kolumbijoje, kitas JAV, o trečias plėtė tinklą į kitas valstybes.

Skaičiuota, kad visų trijų jų turtas sudarė apie 2 mlrd. dolerių.

Iki tol visi trys broliai vertėsi restoranų verslu ir augino arklius. Vyriausiasis ir žymiausias brolis Jorge Luis netgi juokaudavo, kad narkotikų verslas buvo tik darbas ne visą darbo dieną.

Broliai net ir kalėjime gyveno kartu. Jų motina kas dieną atnešdavo jiems maisto – bijojo, kad kitas virėjas gali juos nunuodyti.

Išėję iš kalėjimo broliai toliau prižiūrėjo arklius – tai buvo didžiausia jų aistra, kurią jie akivaizdžiai paveldėjo iš tėvo.

„Turiu tūkstantį arklių ir visus juo labai myliu, – gyrėsi brolių tėvas Fabio. – Kiek jie kainuoja? Aš net nežinau. Bet nei vieno nepirkau už pinigus, gautus prekiaujant narkotikais“.

Savo pinigus broliai leisdavo žirgų lenktynėms, jie toliau išlaikė ir didžiulius restoranus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *