Meksikos narkotikų karai: narkobaronę išdavė jos mylimasis

Meksikos narkotikų karai: narkobaronę išdavė jos mylimasis

Tikslų atsakymą į klausimą, kodėl negalima tikėti vyrais, žino Melissa Margarita Calderon Ojeda. Šių metų rugsėjo pabaigoje trisdešimtmetę žiauriausio Meksikoje narkotikų kartelio vadę valdžiai išdavė ne kas kitas, o jos vaikinas. Jis turėjo savų priežasčių: jo mylimoji, kriminaliniame pasaulyje geriau žinoma kaip La China, iš eilinės nusikaltėlės virto žudymo maniake.

Grobti ir kapoti

La Čina į Meksikos organizuoto nusikalstamumo pasaulį įžengė 2005 metais. Mergina pradėjo dirbti narkotikų kartelyje „Damaso“, kuris yra glaudžiai susijęs su žinoma „Sinaloa“ grupuote ir jos vadovu, pagarsėjusiu Joaquín Guzmán – El Chapo, praėjusią vasarą sugebėjusio eilinį kartą pasprukti iš kalėjimo. Dėl savo tvirto charakterio ir įgimto polinkio į žiaurumą, La China greitai pradėjo judėti aukštyn hierarchijos laiptais.

2008 metais Melissa jau vadovavo kovotojų grupei, atsakingai už „Damaso“ karteliui pavaldžių teritorijų plėtrą. La Činos ir jos pavaldinių valdžioje atsidūrė La Pasas, Meksikos Žemutinės Pietų Kalifornijos valstijos sostinė, ir tarp viso pasaulio turistų populiarus kurortas Kabo San Lukasas.

Per septynerius La China karaliavimo metus žmogžudysčių skaičius Žemutinėje Pietų Kalifornijoje išaugo tris kartus.

Jos komanda sukūrė savo nusikaltimų modelį: La China vadovaujami kartelio nariai grobdavo trukdančius žmones iš jų namų, juos žudydavo ir pamesdavo jų sukapotus kūnus prie jų namų slenksčių kaip įspėjimą visuomenei.

Už gerai atliktą darbą La China apdovanodavo savo kovotojus maišeliais su kokainu.

Jos pomėgis – šaunamųjų ginklų kolekcionavimas žadindavo pagarbą tarp jos kolegų vyrų. Laisvalaikiu meksikietė mėgo pozuoti nuotraukoms su savo mylimais eksponatais rankose. Melissa pradėjo „tarnybinį romaną“ su kovotoju Pedro Gomes, pravarde EL Chino.

Raudonų motociklų armija

Šių metų birželį į „Damaso“ kartelį grįžo kalėjime sėdėjęs Abel Quintero, kurį darbe septyneriems metams buvo pakeitusi La China. Jos buvo paprašyta palikti šias pareigas. Įsiutusi Calderon Ojeda pareiškė, kad išeina, tačiau ketinanti kurti savo nuosavą grupuotę.

La China paskelbė karą buvusiems kolegoms iš „Damaso“ atsisakydama atiduoti jos kovotojų kontroliuojamas teritorijas. Savo dešiniąja ranka ji paskyrė Pedro El Chino Gomes. Prie jų taip pat prisijungė pagrindinis „Damaso“ kartelio žudikas Serchio Beltran (pravarde El Skar), už narkotikų transportavimą atsakingas Rochelio Franko (pravarde El Taison) ir „pardavimų vadovas“ Pedro Cisneros (El Piter).

Į La Chinos grupuotę perėjo daugiau nei 300 gatvės narkotikų prekeivių ir eilinių kovotojų. Jie važinėdavo raudonais motociklais, kad visiems būtų aišku: važiuoja La Chinos žmogus.

Calderon Ojeda ir jos draugui teko nuolat keisti gyvenamąją vietą dėl to, kad El Paso policijai jų sugavimas tapo svarbiausia užduotimi. Per du La China karaliavimo mieste mėnesius buvo įvykdyta daugiau žmogžudysčių nei per visus 2014 metus. Savo aukas grupuotė laidojo slaptame kape.

Išgąsdino beribis žiaurumas

Grupuotės dalyvius pradėjo gąsdinti La China žiaurumas. Jos aistra aukoms kapoti galūnes prieš jas nužudant ir žudyti atsitiktinius, niekuo nenusikaltusius miestiečius, kai kuriems pradėjo atrodyti kaip beprotybės proveržis.

Pirmasis supanikavo El Taison, kai Melisa susidorojo su jo tėvų draugais: pora turėjo parduoti La China sunkvežimį, tačiau vietoje pinigų gavo po kulką. Sužinojęs apie pažįstamų žmonių nužudymą, narkotikų prekeivis pareiškė, kad kreipsis į policiją. Tačiau iki tvarkos sergėtojų vyras nenuėjo. Jis buvo nužudytas ypač žiauriai: jo kūną su nukirstomis rankomis policija aptiko praėjus mėnesiui po jo nužudymo.

La China taip pat degė noru išsiaiškinti santykius su buvusiais kolegomis iš „Domaso“ kartelio. Ji savo taikiniais pasirinko vieną iš kovotojų vadų ir jo draugę. Vyrui pavyko išsisukti nuo mirties, tačiau jo mergina buvo nužudyta.

Meksikos narkotikų karai: narkobaronę išdavė jos mylimasis

Išgąsdintas La Chinos žiaurumo, jos vaikinas paliko kartelį. Jis nusprendė kreiptis į policiją ir bendradarbiauti su tyrėjais. Mainais už informaciją apie kartelio aukų laidojimo vietą ir, svarbiausia, La China buvimo vietą, Pedro Gomes buvo pažadėtos nuolaidos teisme. Padedant El Chino, jo smurtaujančią meilužę pavyko sulaikyti be šūvių, kai ji bandė bėgti iš savo kontroliuojamos valstijos. La China buvo sugauta Kabo San Lukaso oro uoste.

Žiauriausia Meksikoje narkotikų kartelio vadė kali La Paso kalėjime, o jos apklausa vyksta Meksike. 2016 metais moteris stos prieš teismą, kur jai bus pareikšti kaltinimai dėl daugiau nei 150 žmogžudysčių.

Pasidalinkite!
Rekomenduojama Jums:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *