Legendinis bėglys: kaip pasprukti iš kalėjimo

David McMillan

David McMillan – buvęs prekiautojas narkotikais, kuris 1996-aisiais pabėgo iš Tailando kalėjimo, kur turėjo kalėti iki gyvos galvos. Vyras atskleidė, kokiu būdu pavyko pergudrauti visą kalėjimo sistemą.

Svarbiausia yra viską kruopščiai suplanuoti. Jis tvirtina, kad planuoti pabėgimą pradėjo nuo pat to momento, kai buvo suimtas Bankoke. Vos pakliuvęs į kalėjimą jis ėmė atidžiai nagrinėti, kur ploniausios grotos, kiek prižiūrėtojų saugo kalinius.

Prižiūrėtojų buvo nedaug

„Kalėjime nebuvo itin daug prižiūrėtojų. Turbūt vienas prižiūrėtojas 120 kalinių“, – pasakojo jis. Anot buvusio kalinio, svarbiausia buvo išlaikyti paslaptį, nes kalėjime nematė nė vieno žmogaus, kuriuo būtų galima visiškai pasitikėti.

„Mano pirmoji užduotis buvo pasirūpinti gauti vadinamąją privačią kamerą. Daugelis kamerų ten buvo šeimos garažo dydžio, kuriose buvo laikomi 25 žmonės, turintys miegoti tarsi sardinės“, – pasakojo buvęs kalinys.

Už pinigus galima daug ką

Kalėjime buvo įvairių taisyklių – kad ir visai nakčiai paliekamos įjungtos šviesos, jeigu kildavo bent menkiausias įtarimas. Tačiau daug ką buvo galima apeiti sumokėjus pinigų. Taip D.McMillanas gavo savo virėją, valytoją, savo kamerą – per mėnesį tai jam kainavo apie 500 svarų sterlingų.

Anot D.McMillano, daug žmonių kalėjime gal ir būtų prisidėję prie pabėgimo plano, tačiau beveik visi atsiminė kitų kalinių nesėkmingus bandymus. Visi jie būdavo pagaunami tuoj pat už kalėjimo sienų, įgrūdami į miniatiūrinę bausmės kamerą, surakinami didžiulėmis grandinėmis ir pamažu mušami. Keturi iš penkių tokių bėglių po egzekucijų mirė.

Bankoko kalėjimas
Iš kalėjimo vyras spruko tiesiai į oro uostą, o iš ten skrido į Singapūrą su suklastotu pasu
Tik su apatiniais darbužiais ir sportbačiais

Pasakodamas apie patį pabėgimą, vyras sakė, kad viską pradėjo vidurnaktį – siuntinyje jam atsiųstu kruopščiai paslėptu metalo pjūkleliu ėmė pjauti grotas. Išsprūsti lauk pavyko perpjovus tik vieną virbą. Išsprūsti pro atsivėrusią skylę jam padėjo kartu kalintis švedas. Iš kameros jis išlindo vilkėdamas tik apatiniais drabužiais ir sportbačiais.

Vyras pasakojo kruopščiai pasirengęs pabėgimui – kopėčioms naudojo iš fabriko pavogtus bambukus, virvę darė iš užuolaidų. Norint ištrūkti iš kalėjimo teko perlipti šešias sienas. Kadangi jau buvo ištyrinėjęs kalėjimo sargybinių įpročius, vyras žinojo, kad naktį daugelis jų miega. Tačiau vienas sargybinis vis dėlto vaikštinėjo – tačiau bėgliui pavyko pasislėpti nuo jo šešėliuose.

Manė, kad nebespės

Pabėgimas užtruko nemažai laiko – apie trečią valandą ryto jis jau nebejautė nieko, tik norą eiti pirmyn. Paskutinę sieną, įveikęs gilų griovį, jis pasiekė jau auštant. Vyras pasakoja, kad iš pradžių netgi atrodė, kad pavėlavo, tačiau spėjo persiropšti ir per paskutinę sieną. Bėglys keliose vietose nusibrozdino odą, tačiau rimtesnių sužeidimų nepatyrė. Vyras teigia, kad elektros smūgį pajuto vos du kartus ir sugebėjo toliau lipti per sieną.

Ir štai ji – laisvė. Buvęs kalinys teigia pažvelgęs paskutinį kartą į kalėjimą, sėdęs į taksi ir nuvažiavo į oro uostą. Beje, vyras buvo pasiėmęs skėtį – anot jo, tai aplinkiniams turėjo išsklaidyti įtarimus. Mat „kaliniai bėgliai paprastai neturi skėčių“. Iš oro uosto jis su suklastotu pasu išskrido į Singapūrą.

Parašė knygą

2003 metais vyras įkliuvo Didžiojoje Britanijoje, bandydamas įvežti pusę kilogramo heroino. Jis buvo nuteistas ketveriems metams kalėjimo.

D.McMillaną vadimas vieninteliu vakariečiu, pabėgusiu iš Bankoko kalėjimo. Šiuo metu jis legaliai gyvena Didžiojoje Britanijoje, nors nuvykęs į Australiją ar Tailandą iš karto būtų suimtas. Apie 30 metų prekybą narkotikais Azijos šalyse jis parašė bestseleriu tapusią knygą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *