Kauno nepilnamečių tardymo izoliatorius – pataisos namai turi naują mokykla

Kauno nepilnamečių tardymo izoliatorius – pataisos namai turi naują mokykla

Gruodžio 1-ąją Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje-pataisos namuose atidaryta nauja, šiuolaikiškai įrengta mokykla suimtiems nepilnamečiams, kad vaikai galėtų įgyti kokybišką bendrąjį išsilavinimą. Septintajame tardymo izoliatoriaus aukšte įrengtos septynios klasės, kuriose išsilavinimo galės siekti 70 nelaisvėje dienas leidžiančių paauglių.

Nors klasės ir mažutės, jos ypatingos: pro langus atsiveria Kauno panorama, mokymosi inventorius – naujas. Ypatingos jos dar ir dėl to, kad kiekvienoje įtaisyta po raudoną mygtuką. Tai – pagalbos iškvietimo įrankis, jei kiltų kokių neramumų pamokų metu. Už durų visuomet stovi prižiūrėtojai. Juk mokiniai šiose klasėse – neeiliniai: įtariami vagys, plėšikai ar netgi žmogžudžiai.

„Man jie – neišskirtiniai vaikai. Vaikai kaip vaikai. Suėję iš įvairiausių Lietuvos mokymo įstaigų. Pernai jų mokymosi pažangumas siekė beveik 96 procentus. Gal prieš penkmetį pasitaikydavo tokių, kurie pamokų nelankydavo metus ir ilgiau. Dabar pravaikštos trunka ilgiausiai mėnesį.

Patekęs į šią įstaigą, mokinys iškart patenka ir į mokyklą. Gilioje praeityje tie laikai, kai kuris skaityt ar rašyt nemokėdavo. Kai kurie mokosi pačiais aukščiausiais balais“, – tikino Kauno „Aitvaro“ mokyklos direktoriaus pavaduotojas Gintautas Augulis.

Iš viso Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje-pataisos namuose šiuo metu – 86 mokiniai. Veikia du mokyklos skyriai: tardymo izoliatoriaus bei pataisos namų. Daugiausiai – dešimtokų. Jauniausias yra šeštokas, kuriam – jau šešiolika metų. Naujai įrengtose patalpose, kurios iki skyriaus atidarymo buvo tuščios, mokysis būtent tardymo izoliatoriaus gyventojai.

Kauno nepilnamečių tardymo izoliatorius – pataisos namai turi naują mokykla
Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriaus nauja mokykla

„Aitvaro“ mokykloje dirba 23 mokytojai. Pats G.Augulis moko matematikos. Vyras teigia, kad mokytojų jų įstaigoje netrūksta. Yra ir tokių, kurie Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje-pataisos namuose dirba nuo 1970-ųjų. Tačiau jei atsiranda laisva vieta ir prireikia pasamdyti naują žmogų, su sunkumais susiduriama: išgirdę, kur reiks dirbti, daugelis ieškančiųjų darbo nutraukia pokalbį.

Kai kurie tardymo izoliatoriaus gyventojai naujausiose mokymosi klasėse praleis keletą savaičių, kiti – ir visus metus. Viskas priklauso nuo teisminių procesų, kiek užtruks bylos nagrinėjimas.

Paklaustas, ar pasitaiko itin nedrausmingų mokinių, vyras prisipažįsta, jog pasitaiko visko, kaip ir kiekvienoje mokymo įstaigoje.

„Būna, jog ima kuris aiškinti, jog mokėsi gimnazijoje ir jam čia ne lygis tęsti mokslus. Būna ir tokių, kurie yra nusprendę, kad pamokos – ne jiems. Tačiau kai paaiškini, kad už gerą mokymąsi gaus paskatinimus, gali sutrumpėti bausmės laikas, apsigalvoja ir susidomi. Muštynių mokykloje tikrai nevyksta“, – patikino mokytojas.

Jis prisiminė laikus, kai 1999 metais pats pradėjo dirbti šioje įstaigoje. Kai pamokos vykdavo prie tardymo kameros langelio, o vienam mokiniui mokytojas galėdavo skirti 5-10 minučių. Vėliau sąlygos pasikeitė – administracija paskyrė atskiras patalpas mokymosi klasėms, kuriose ir dabar vyksta užsiėmimai. Pamokos, kurių per savaitę suimtieji nepilnamečiai turi iki 15-kos, dabar trunka po 45 minutes.

Praėjusiais metais „Aitvaro“ mokykla gavo gimnazijos statusą.

Naująsias patalpas pašventinęs klebonas Virginijus Birijotas palinkėjo, kad suimtieji iš šios įstaigos išeitų pasikeitę ir niekad į ją nesugrįžtų.

Pasidalinkite!
Rekomenduojama Jums:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *