Kai prabyla oda

Kai prabyla oda

Rusijos nusikaltėlių visuomenėse tatuiruočių kultūra yra labai stipri, o kiekviena tatuiruotė turi savo reikšmę. Tatui­ruotės – tai savotiška asmens tapatybės kortelė, kuria prane­šama apie savo padėtį nusikaltėlių visuomenėje. Tatuiruo­tėse atsispindi, kokiu nusikaltėlišku „amatu“ vertiesi, įvairi informacija iš asmeninio gyvenimo ir kalėjime patirtos kan­čios.

Yra daug skirtingų tatuiravimo tradicijų. Naudojami skirtingi simboliai ir schemos, pagal ku­rias ženklai išpiešiami ant kūno, o vėliau skaitomi ir supran­tami.

Sibiriečių tatuiravimo kultūra yra pati seniausia, nes kaip tik sibiriečių protėviai iš kartos į kartą perdavė tradiciją simbolius tatuiruoti šifruotai, užslepiant jų reikšmę. Paskui tai nukopijavo kitos bendruomenės. Tradicija pasklido po vi­sos šalies kalėjimus, pakito pagrindinės tatuiruočių reikšmės, jų darymo ir skaitymo, supratimo technika.

Galingiausios Rusijos nusikaltėlių kastos, vadinamos Juodąja sėkla, tatui­ruotės yra visiškai nukopijuotos nuo Sibiro urkų tautos tradicinių tatuiruočių, tačiau jos turi kitokias reikšmes. Piešiniai gali būti identiški, tačiau tik žmogus, mokantis juos perskaityti ant kūno, gali tiksliai papasakoti, ką slepia tatuiruotės ir ko­dėl jos skiriasi.

Sibiriečiai, kitaip negu kitos bendruomenės, tatuiruotes daro tik rankomis, naudodami įvairių rūšių lazdeles. Mašini­niu ar kitokiu būdu padarytos tatuiruotės laikomos nedera­momis.

Tradicinis Sibiro urkų tautos kūno tatuiravimo procesas yra ilgas kaip pats nusikaltėlio gyvenimas. Pirmieji ženklai pradedami tatuiruoti, kai vaikui sukanka dvylika metų, ir tik paskui, kai augdamas žmogus patiria įvairių išgyvenimų, pereina iš vieno gyvenimo etapo į kitą, šiuos dalykus galima papasakoti šifruotomis ir užslėptą reikšmę turinčiomis tatuiruotėmis, dėliojant piešinį, kuris, metams bėgant, tampa vis sudėtingesnis. Štai kodėl sibiriečių nusikaltėlių bendruome­nėje, priešingai negu kitose bendruomenėse, nėra jaunų žmo­nių, turinčių dideles ir pabaigtas tatuiruotes. Sibire nugara ir krūtinė tatuiruojamos paskiausiai, kai nusikaltėliui būna keturiasdešimt penkiasdešimt metų, o pagrindinė schema yra panaši į spiralę, kuri prasideda nuo galūnių, kitaip tariant, nuo rankų ir kojų, ir vyniojasi kūno vidurio link.

Norint perskaityti tokiomis sudėtingomis tatuiruotėmis išmargintus kūnus, būtina turėti daug patirties ir puikiai žino­ti tatuiravimo tradicijas. Kaip tik todėl tatuiruotojas sibirie­čių nusikaltėlių bendruomenėje užima svarbią vietą: jis tarsi kunigas, kurį nusikaltėliai įgalioja veikti savo vardu.

[S.A.107]

Pasidalinkite!
Rekomenduojama Jums:

1 thought on “Kai prabyla oda

  1. Atgalinis pranešimas: Nusikaltėlių laiškai - zonoje.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *