Tailande kaliniai kovose gali išsikovoti laisvę

Tailando kalėjimas

Tikriausiai ne vienas esate matę filmą, kuriame kaliniai dalyvauja nelabai garbingai atrodančiame kovų turnyre, o laimėję turnyrą, gauna kokį nors prizą, pavyzdžiui, laisvę. Tai nėra vien tik Holivudo režisierių fantazijos vaisius – kovos kalėjimuose vyksta ir realiame gyvenime. Štai Tailando kalėjimų sistema organizuoja kalinių kovas, o atlygis už laimėtas kovas – kalinių laisvė.

Viena istorija, kuri siekia 1774 metus, Tailando kovotojas Nai Khanomtom atsidūrė Birmos kalėjime, kuriame turėjo kautis karaliaus Mangra organizuojamose kovose su 9 Birmos čempionais. Khanomtom laimėjo visas kovas, o karalius Mangra buvo toks sužavėtas, jog suteikė jam laisvę. Taip gimė tradicija atleisti nuo įkalinimo bausmės stipriausius kovotojus.

Prison Fight – Battle for Freedom

Dauguma šių dienų Tailando kalėjimų kovotojų nėra nei žymūs nei kuo nors nusipelnę. Jie yra įprasti kaliniai, ne itin mėgstami išorinio pasaulio. Jie kovoja turnyruose, pavadintu „Prison fights“ (kalėjimų kovos – angl.). Tai yra bendras tailandiečių ir estų projektas, kurį organizuoti padeda Tailando pataisų departamentas.

Kaliniai kovoja su užsienio kovotojais, o laimėję kovas sulaukia piniginių prizų bei galimybę susitikti su kalėjimo prižiūrėtoju, kuris sumažina bausmės trukmę. Kuo daugiau kovų laimima, tuo labiau sumažinama bausmės trukmė. Tačiau kalinys turi mokėti ne tik gerai kovoti, bet ir pasižymėti geru elgesiu atliekant bausmę.

Dauguma kalinių išnaudoja šią galimybę, todėl kovotojų sąrašas visuomet būna pilnas. Kaliniu kovos sugalvotos norint pagelbėti kaliniams. Daugumą kovų laimi Tailando kaliniai.

Video apie Tailando kaliniu kovas (anglu kalba):

Vieno Lietuvio istorija (vardas ir pavardė pakeisti), kuris metus praleido Patajos izoliatoriuje (Tailandas).

Vidmantas Beržinskas, metai Patajos izoliatoriuje (Tailandas)

2011 metų rugpjūtį aš poilsiavau Tailando kurorte Patajoje. Kartą aš išsinuomavau motociklą, kaip užstatą palikęs savo pasą.

Kelyje mane sustabdė ir ir dėl teisių nebuvimo konfiskavo motociklą. Baudą priimti atsisakė ir iš karto išvežė į policijos nuovadą. Kitą rytą aš turėjau išskristi atgal į Rusiją, bet galiausiai parvykau namo tik po metų.

Mane apkaltino tuo, kad aš naktį įsilaužiau į nuomos ofisą, išlaužiau spintą su dokumentais ir pabandžiau pasiimti savo pasą. Be to, man inkriminavo ir muštynes su policininkais. Galiausiai, aš sėdėjau metus, laukdamas teismo, kuris mane išteisino.

Izoliatoriuje Tailande veikia tokia sistema: įkalintųjų giminaičiai ar draugai įdeda pinigų į sąskaitą, ir tu perki už tai viską, ko tau reikia. Jeigu sąskaitoje tuščia, tuomet sėdėk ir daryk ką nori, belieka valgyti tik tai, ką duoda kalėjimo valgykloje. Maistas ten bjaurus.

Santykiai su kameros draugais buvo normalūs: jeigu žmogus nepradeda kurti savo tvarkos, jam niekas nepadarys nieko blogo. Be to, europiečiai stambesni už tailandiečius. Tie išvis panašūs į čigonus ir vaikšto būreliais.

Štai pareigūnai, tie, kur palaiko tvarką, vaikšto su lazdomis. Iš pirmo žvilgsnio, jie ramūs, bet aš mačiau, kaip jie mušė lazdomis kalinius. Kartais netgi spardydavo.

Kameros, kuriose man teko sėdėti, buvo po 35 metrus, kiekvienoje – po 70 įkaltintųjų. Miega tiesiog ant grindų, jos visada šiltos. Šalta kamerose nebūna, minimali temperatūra – 18 laipsnių, visada veikia ventiliatoriai. Kalėjimuose, kur sėdi jau nuteistieji, žmonių kamerose mažiau.

Kameros draugai pasitaikydavo įvairūs. Pavyzdžiui, sėdėjo dar du rusai, jau porą metų turbūt sėdėjo, ir kaip išsiversdavo, neaišku. Matyt, kažkas pervedinėdavo jiems pinigus.

Medicininė pagalba kalėjimuose nesuvokiama. Tailandiečiams galbūt ji ir padeda, bet europiečiai nuo jos kenčia. Bet kokia žaizda, netgi pati smulkiausia, gali gyti mėnesį, o gali ir pūliuoti. Nemanau, kad dėl anti sanitarijos, tiesiog toks klimatas.

Man nežmoniškai ištino koja, nežinau, dėl ko, mane išsiuntė pas gydytoją, vėliau man sakė, kad kažkokie gydytojai nusprendė, kad koją reikia amputuoti, ir iš karto mane išlaisvino, ir aš išskridau namo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *