Šiaulių tardymo izoliatorius – pragaro kalėjimas

Šiaulių tardymo izoliatorius

Man pasisekė – buvau labai greitai paleistas, nes greitai išnagrinėta byla. Kai kurie tame pragare gyvena ištisus metus“, – sako savo vardą slepiantis vyras, nuo šių metų sausio iki kovo praleidęs Šiaulių tardymo izoliatoriuje. Jis papasakojo, ką teko išgyventi per šį laiką – vienoje kameroje su žmogžudžiais, plėšikais, sukčiais. Jam teko matyti ir nekaltų uždarytų asmenų.

Bunkeryje prie išvietės

„Mačiau, kaip ten žmonės su kiekviena diena darosi vis piktesni ir žiauresni. Į ŠTI atvykau sausio mėnesį. Vos privažiavus prie šio Šiauliuose stūksančio pastato mane nukrėtė siaubas – senos trupančios plytos, geležiniai vartai, nutukę ir vis lojantys šunys“, – prisimena vyras.

Prisimena ir piktus darbuotojų veidus – turbūt ir juos slegia aplinka. Pirmiausia atvesdino į administracines patalpas, kurios buvo šiltos ir jaukios. Ten atėmė daiktus ir padėjo į seifą.

Iš administracinio pastato sulaikytąjį nuvedė į po žeme esančius, galima pavadinti, bunkerius. Uždarė į labai mažą kamerą su geležinėmis surūdijusiomis grotomis.

„Tose kamerose tvyrojo siaubingas kvapas. Galbūt nuo drėgmės, o gal ir nuo to, jog čia pat buvo išvietė, – spėlioja pašnekovas. – Mane palaikė ten geras porą valandų. Vėliau nuvedė į patalpą su rentgeno aparatais. Liepė nusirengti iki apatinių. Pareigūnai atliko daiktų bei kūno patikrą. Tai kelia nemalonius prisiminimus – išsirengėme patalpoje, kurioje buvo vos keli laipsniai šilumos.“

Karantino kamera – dar vienas siaubas

Vėliau sulaikytąjį nuvedė į koridorių, iš kurio patenkama į patį izoliatorių. Čia buvo pasiūlyta pasinaudoti dušu. Vėliau sužinojo, kad dušai naujokams pradėti siūlyti visai neseniai.

„Mielai pasinaudojau, nes žinojau, kad po to tai padaryti galėsiu tik kartą per savaitę“, – teigė pašnekovas.
Po dušo pateko prie patalynės ir indų išdavimo langelio. Čia gavo inventorių ir buvo nuvesdintas į karantino kamerą.

Karantino patalpos – dar vienas ŠTI siaubas. Tai rūsys, kuriame prie sienos sumontuotas metalinis suolas, o kampe – išvietė. Čia sulaikytieji laukia, kada jiems paskirs nuolatinę kamerą.

„Jei esi čia pakliuvęs pirmą kartą, tai turi galimybę pakliūti į adaptacinę kamerą, kurioje sėdėsi su kitais naujokais. Tai yra labai laikinas dalykas, nes jau po kelių dienų gali būti perkeltas į kamerą su žudikais“, – tvirtina buvęs sulaikytasis.

Jam teko girdėti, kad kaliniai skirstomi pagal kažkokius raštiškus nuostatus, tačiau praktika kalba ką kitą. Dažniausiai kaliniai suskirstomi pagal regionus. Šiauliečiai sėdi su šiauliečiais, o klaipėdiečiai su savo kraštiečiais. Pačiam pasakotojui teko gyventi vienoje kameroje su žmogžudžiais, vagimis ir plėšikais.

Tualeto vengė dvi savaites

Kamerose dažniausiai būna po 6 asmenis, bet būna ir daugiau. Pirmoje kameroje, kurioje gyveno pašnekovas, buvo perdažytos ir aptvarkytos sienos. Langai buvo visiškai kiauri. Kameroje pūtė vėjas ir buvo vos 10 laipsnių šilumos. Visi miegojo su striukėmis ir apsivilkę viską, ką turėjo.

Pirmoji kamera buvo kurortas, palygintis su antrąja. Antrame pastato aukšte esančioje kameroje lovų dugnai buvo išpuvę, supuvusios medinės lentynos, kuriose mėtėsi keli ūkiško muilo gabalai, visiškai surudėjusi kriauklė, kurios čiaupas padarytas iš sodininko čiaupo ir pats baisiausias kada nors matytas tualetas.

„Tualetas man buvo didžiausias gyvenime siaubas, visiškas orumo paniekinimas. Jis buvo kameros kampe. Užsidengti reikėjo sudriskusia dušo užuolaida. Negalėjau šiuo tualetu naudotis geras dvi savaites, kol galiausiai organizmas pradėjo streikuoti“, – mena išgyvenimus vyras.

Po dviejų dienų vyras kreipėsi į ŠTI vadovą. Koks buvo atsakymas? „Ar tau tualetą ir lovą iš savo kišenės nupirkti? Juk nėra pinigų, nežinai?“
Po tokio atsakymo teko grįžti į kamerą ir dar savaitę ten iškęsti, kol galiausiai buvo išleistas į laisvę.

„Ne visi ten esantys suimtieji yra nusikaltėliai. Didžioji jų dalis paleidžiami į laisvę. O kai kurie paduoda šią įstaigą į teismą ir prisiteisia nemažai pinigų. Mano žiniomis, prisiteisti galima 200-300 litų už vieną šioje žeminančioje įstaigoje praleistą parą“, – baigė savo istoriją vyras.

Fotogalerija: Šiaulių tardymo izoliatorius

3 komentarai apie “Šiaulių tardymo izoliatorius – pragaro kalėjimas

 • 2014/11/19 at 16:10
  Permalink

  Taip as sutinku gyvenimo salygos ten ne kaip Kurorte ir galiu suprast tuos zmones kurie gal tikrai yra neteisingai nuteisti ar tikrai per daug metu yra gave uz tikrai menka nusikaltima nes mes visi puikiai zinome musu teisingumas tai atsiprasant susikisk i sikna tokiu istatymu ir nesamoningu nuosprendziu kartais net su ziburiu nerasi kitose salyse kaip pas mus lietuvoje man geda kartais kad as ten gimusi esu…..pries kokius desimt metu mano tetis is girto miegancio zmogaus su draugu pavoge jo tikrai vargana striuke ir batus toje striukeje buvo 8 litai nesigilinsiu i smulkmenas kaip toliau viskas buvo bet mano tetis buvo suimtas ir gavo zu tokia nesamone 4 metus zmogus nebuvo nei suzalotas nieko tik neteko savo susiktu 8 litu ..o Kai mano teti vienas isgama 2013 metais ziaurei tikrai labai ziaurei sumuse galva su bonkom ir strypu suskalde ant pilvo sokinejo zodziu vel nesigilinsiu i smulkmenas nes man tai perskaudu bet zmogzudyste buvo tikrai ziauri ir mano tevelis negalejo apsigint kadangi labai sirgo o tas smaukslys isgama buvo jaunas sveikas ir kaip jus manote ka jis gavo susiktu 15 metu bet kadangi musu teisingumas ir teismai tokie saunus jis metus praleido ikalinimo izoliatoriuje kur mamyte galejo lankyt valgyt nest ir visa Kita kada tik norejo taigi jam beliko tik 14 metu tikroje zonoje bet ir velgi per prezidentu keitimasi zu gera elgesi jai jis taip elgsis gaus isgama dar maziau sedet tai kur cia teisingumas ir toki parazita as po zeme vapse pasodinciau kur nei langu nieko nera .. todel tokiu atzvelgiu kaliniai kurie padare tokius nusikaltimus kaip zmogzudystes isprievartaviami ir daug kitu tikrai ziauriu dalyku manau nusipelne dar ziauresniu bjaresniu ir apleistu kaleimu nei sis vyriskis mynejo nepamirskime jie yra tikri ziaurus nusikalteliai taigi turi ir patekt ne i kurorta bet i tikra pragara … man kartais baisu Kai pasiklausiai Kai kiti daro nusikaltimus vien tik del to kad pakliutu i kaleima nes ten siltai isimiega gerai pavalgo gauna zu darba atlyginima nu tai atsiprasau kas cia tada per bausme gyveni kaip laisvei tik kad zu grotu o seip niekas nepasikeicia

  Reply
 • 2017/01/08 at 03:06
  Permalink

  Aš neisivaizduoju kaip žmogui išgyventi tokiose kamerose?. Kai ten net lovos vos nesupuvusios ką kalbėti tada išviso apie tualetas jus čia rimtai?…. Kas būtų jei kokio policininko žmoną, vaikai pasodintų? Jiems ką tik sodinti yra svarbu kai žmogus nėra nieko blogo nepadares už kelias vagistes 4-metai?. Jūs čia ką juokaujat?. Kaip tokiose sąlygose išgyventi 4-metus be savo šeimos jug tie žmones irgi turi šeimas… ir kai dar negali aplankyti mergina tai išviso kaip jaustis tai merginai? Ir tam jos vaikinui?. Kad ką ten galima turėti telefona tai nereiškia ,kad tu žmogu gali pamatyti ji apkabinti su juo pabūti ir pnš…. Kur LIETUVA rytas aa? Jus paaiškinkit man šitą kai taip galima?…..

  Reply
  • 2017/03/29 at 17:23
   Permalink

   Ten negalima tureti net telefonu, yra taksafonu korteles ir zmonem 2k i savaite leidzia paskambinti. Zmogzudziai i laisve iseina anksciau nei priklauso, o nereiksmingas aferizmas atima 3metus.

   Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *