Rinkoje gaminami didesnio stiprumo produktai

Kanapės

Šiais metais atlikus tyrimą nustatyta, kad visų Europoje dažniausiai vartojamų narkotikų grynumas arba stiprumas vidutiniu arba trumpuoju laikotarpiu didėjo. Tikėtina, jog šiuos pokyčius lėmė daug priežasčių, bet, atrodo, kad prie to prisidėjo ir technologinės inovacijos, ir konkurencija rinkoje.

Kalbant apie kanapes, iš 2015 metais surinktų duomenų matyti, kad ten, kur pastaraisiais metais šalies viduje gaminami didelio stiprumo džiovintų kanapių produktai užimdavo vis didesnę rinkos dalį, didėja importuojamos kanapių dervos stiprumas, o tai tikriausiai yra susiję su gamybos praktikos pokyčiais.

Naujovės rinkoje ir didesnis grynumas akivaizdūs ir kalbant apie MDMA. Buvo laikotarpis, kai „ekstazio“ pavadinimu
parduodamos tabletės tarp vartotojų buvo žinomos kaip prastos kokybės ir dažnai klastojamas produktas (ir teismo
ekspertizės duomenys tai patvirtino), o dabar plačiau prieinami itin gryni MDMA milteliai ir tabletės.

Atrodo, kad itin grynų MDMA miltelių arba kristalų pateikimas rinkai yra apgalvota strategija siekiant diferencijuoti šios formos MDMA ir padaryti jį patrauklesnį vartotojams.

Taip pat, matyt, tuo pačiu rinkodaros tikslu rinkoje atsiranda didelių dozių ir savitų formų tablečių su išskirtiniais logotipais. Praėjusiais metais EMCDDA ir Europolas paskelbė perspėjimą apie pavojų dėl rizikos sveikatai, siejamos su labai didelio grynumo MDMA narkotikų vartojimu.

Be to, taip pat buvo paskelbti pavojaus signalai dėl „ekstazio“ pavadinimu parduodamų tablečių, kurių sudėtyje yra PMMA, kartais kartu su MDMA.

Visuomenės sveikatos požiūriu, farmakologinės šio narkotiko savybės kelia itin didelį nerimą.

Ir MDMA, ir sintetinių medžiagų produktų kokybė ir pasiūla daugiausia priklauso nuo cheminių medžiagų, kurios yra šių narkotikų pirmtakai, prieinamumo. Akivaizdu, kad ir šioje srityje diegiamos inovacijos, ypač susijusios su gamybos praktika. Tuo galima įsitikinti pažvelgus į cheminės sintezės būdus ir į didelį kai kurių neseniai aptiktų gamybos vietų pajėgumą.

Taip pat užsimenama, kad kai kuriose šalyse tam įtakos gali turėti naujų psichoaktyviųjų medžiagų prieinamumas. Pavyzdžiui, kai kurių šalių ataskaitose nurodoma, kad geros kokybės sintetiniai kanabinoidai ir katinonai tiesiogiai konkuruoja su prastos kokybės ir palyginti brangesniais žinomais narkotikais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *