Mafijos kronikos S01E08

Borisas Dekanidzė

Šį kartą Mafijos kronikos supažindina su auksiniais mafijos laikais. Sostinę valdžiusią grupuote – Vilniaus brigada. Iš kitų, Lietuvoje veikusių grupuočių, Vilniaus brigada išsiskyrė savitu darbo braižu, itin stambiomis ekonominėmis aferomis bei labai gerais tarptautiniais ryšiais. Tačiau labiausia Vilniaus brigadą išgarsino žurnalisto Vito Lingio žmogžudystė ir griežtas visuomenės atsakas suįžulėjusiams banditams, mirties bausme gaujos vadeivai – Borisui Dekanidzei.

Šiandien Vilniaus brigados jau nebėra, tačiau atskirų jos dalių likimas susiklostė labai skirtingai: vadeiva sušaudytas, Vito Lingio žmogžūdystės vykdytojas Igoris Achremovas iš pradžiu irgi buvo nuteistas mirties bausme, tačiau bausmė jam buvo sušvelninta įkalinimu iki galvos. Dar vėliau sušvelninta iki 25 metų už grotų. Šiandien Igoris Achremovas jau išėjęs į laisvę ir duonai užsidirba vairuodamas vilkiką.

Dešnioji Dekanidzės ranka – Igoris Tiomkinas gyvena prabangiai. Manoma, kad jis išėjęs į laisvę gavo savo dalį iš bendros Vilniaus brigados kasos. Lietuvai ginklus pardavęs Dovydas Kaplanas žarsto milijonus maskvoje, turi bendrų verslų su Rusijos oligarchais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *