Kaliniai Rusijoje smagiai leidžia laiką

Kaliniai rusijoje

Nusikaltėliai, nė kiek nesivaržydami, mobiliaisiais telefonais fotografuojasi kalėjime prie gausiai alkoholiniais gėrimais ir valgiais nukrauto vaišių stalo, o paskui patalpina savo nuotraukas internete.

Nepasitenkinimo banga dar labiau sustiprėjo, kai už žmogžudystę nuteistas Viktoras Vifliancevas, būdamas už grotų, įdėjo savo nuotraukų albumą, pavadintą „Aš gyvas, aš čia!“. Nuotraukos leidžia suprasti, kad nuteistieji gyvena smagiai ir jiems nieko netrūksta.

Prieš metus 19-metis V. Vifliancevas su bendrininku Antonu Kuznecovu apiplėšė ir nužudė merginą. Volgogrado srities teismas nuteisė juos 15 ir 8 metų laisvės atėmimo bausmėmis, atliekant jas griežtojo režimo kolonijoje. Tačiau „zona“, sprendžiant iš nuotraukų albumo, labiau primena kurortą ir nesibaigiančius pokylius bei linksmybes.

V. Vifliancevas ir A. Kuznecovas žiaurų nusikaltimą įvykdė 2012 metų sausio mėnesį. Prieš apiplėšimą vaikinai parūkė marihuanos. Įsibrovę į vieną iš šeimyninio bendrabučio kambarių Volgograde jie tikėjosi rasti vertingų daiktų ir pinigų. Plėšikai žinojo, pas ką eina.

Pavargusi po pamainos jauna restorano padavėja pamiršo užsirakinti duris. Nusikaltėliai į jos būstą pateko tikėdamiesi rasti pinigų, kuriuos ketino išleisti narkotikams.

Pabudusi nuo triukšmo 22 metų mergina ėmė šauktis pagalbos, bet vaikinai jai smogė į galvą. Po to V. Vifliancevas ėmė ją smaugti, o vėliau subadė peiliu.

Ekspertai nustatė, kad merginai smogta daugiau negu 20 kartų. Nusikaltėlių grobis buvo 2,3 tūkst. rublių, taip pat nešiojamasis kompiuteris, mobilusis telefonas ir skaitmeninis fotoaparatas. Pareigūnai netrukus sulaikė įtariamuosius.

Teismas V. Vifliancevui skyrė 15 metų laisvės atėmimo bausmę, o A. Kuznecovui atseikėjo 8 metus. Taip pat teismas patenkino nukentėjusios artimųjų ieškinį iš V. Vifliancevo išieškoti daugiau kaip 500 tūkst. rublių moralinei ir materialinei žalai atlyginti.

Nuotraukos iš kalėjimo atskleidė, kad nuteistieji pernelyg nesigraužia ir nesikankina dėl įvykdyto žiauraus nusikaltimo. Jie linksmai leidžia laiką.

Plačiai išsišiepę žudikai pozuoja prie gausiai vaišėmis nukrauto stalo, demonstruoja savo raumenis ir pirštais rodo visiems žinomą gestą.

Nuotraukos buvo padarytos mobiliuoju telefonu, kuriuos turėti kaliniams draudžiama. Tačiau žudikams nusispjauti į kalėjimo taisykles ir režimą. Negana to, jie savo linksmybių nuotraukas patalpino socialiniame tinkle.

Rusų žurnalistai nusiuntė tas nuotraukas bausmių vykdymo federalinei tarnybai, o įvykį tirti ėmėsi operatyvinės tarnybos pareigūnai.

Žurnalistai sulaukė tokio atsakymo: „Pagal nuotraukų atsiradimo internete faktą buvo atliktas operatyvinis patikrinimas, per kurį nustatyta, kad fotografijos nuteistųjų padarytos praėjusių metų pabaigoje, bet tada iš jų ir buvo paimtas mobilusis telefonas. O nuteistieji buvo patraukti atsakomybėn dėl tvarkos ir režimo pažeidimo. Dabar, atlikus patikrinimą, ryšio priemonių nerasta. O puslapį socialiniame tinkle valdo vienas iš nuteistojo pusbrolių.

Apgailestaujame, bet mobilieji telefonai vis dar patenka į įkalinimo įstaigas. Tačiau mūsų tarnyba nuolat vykdo patikrinimus dėl telefonų perdavimo į įkalinimo įstaigas. Praėjusiais metais buvo paimta apie 60 tūkst. mobiliųjų telefonų (2011 metais – daugiau kaip 47 tūkst.). Dauguma telefonų konfiskuojama mėginant juos perduoti.“

Rusijos žurnalistai spėja, kad kaliniai naudojasi mobiliaisiais telefonais ir internetu padedant įkalinimo vietų administracijai, o pareigūnai galimai iš to gauna naudos.

Reklama: Mobile friendly

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *