Kalėjimas restoranas Fortezza Medicea

Kalėjimas restoranas

Restoranas, kur virėjai ir padavėjai mafijozai, plėšikai, narkotikų prekeiviai ir žmogžudžiai. Šį restoraną galima pavadinti vienu išskirtiniausiu Italijoje.

Restoranas – kalėjimas Fortezza Medicea įsikūręs Renesanso laikų tvirtovėje, pastatytoje 1474 m. Italijoje. Tvirtovė – aukšto saugumo kalėjimas, kuriame kalinčiųjų asmenų bausmės laikas ne trumpesnis kaip septyneri metai.

2006 metais kalėjimo administracija pradėjo vykdyti specialią integracijos programą. Programos tikslas – pratinti kalinius dirbti ir taip skatinti reabilitaciją. Projektas buvo sėkmingai. Klientų netrūksta, atkreiptas ir tarptautinės žiniasklaidos dėmesys.

Prieš patenkant į restoraną reikia pereiti patikrą. Patikrinami asmens dokumentai, paimamas krepšys ir mobilus telefonas. Tikrinama metalo detektoriumi. Galiausiai atsisėdus, įteikiami plastikiniai stalo įrankiai.

Staliukų rezervacija – kelios savaitės į priekį. Asmenys turinys kriminalinę praeiti neįleidžiami.

Kaliniai juodomis peteliškėmis, baltom prijuostėmis aptarnauja klientus. Žvakių šviesa, skamba fortepijonas. Fortepijonu skambina Bruno. Jis atlieką 25 metų bausmę už draugės nužudymą.

Egidio, apkūnus 50-metis, iš Toronto, pietų Italijos. Jis dirba virtuvėje, jo klauso šešių virėjų komanda. Kaip ir kiekvienas Italas, Egidio jaučia aistrą gaminti ir į maisto ruošimą žiūri labai rimtai. Jam svarbu, kad klientai būtų patenkinti. Nuteistasis čia jau septyniolika metų. Išėjęs į laisvę jis galvoja apie restoranų verslą.

Somelier Matrone, 41-erių vyras iš Neapolio. Už grotų pateko už nužudymą, kuris jam „uždirbo“ 24 metus nelaisvės. Jis išeina po septynerių metų.

Kalinys tikisi panaudoti savo naujus įgūdžius laisvėje, nori sukurti šeimą ir galbūt gauti darbą restorane ar viešbutyje.

Atmosfera čia unikali! Kaip kalėjimo direktorius sakė: „Svarbiausia yra pasitikėjimas ir mes tikime kaliniais. Jei mes netikėtume – neleistume, kad tai įvyktų.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *