Gauja siekė pagrobti „Belmonto“ direktorių

Gauja

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (ONTV), Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai (LKPB), pasitelkę Vilniaus apskrities VPK viešosios policijos valdybos mobilios kuopos pareigūnus, sudavė smūgį nusikalstamam susivienijimui – atliko operaciją, nukreiptą prieš ilgą laikotarpį Vilniuje ir jo apylinkėse veikusią gaują.

„Mokesčių inspekcija“ praminta gauja siekė pagrobti „Belmonto“ direktorių Anuprą Mišeikį.

Vilniaus apskrities policijos viršininkas Kęstutis Lančinskas sakė, kad kriminalistai šią gaują praminė „Mokesčių inspekcija“, nes ji reketavo nelegalia veikla užsiimančius asmenis (kontrabandininkus, nelegalius prekiautojus akcizinėmis prekėmis).

Banditai naudodavo įvairius metodus, vienas iš jų – apsirengę policijos uniformomis gaujos nariai sustabdydavo važiuojančią auką, nusiveždavo į nuošalią vietą ir „įtikindavo“ atiduoti turimą turtą. Pasak pareigūnų, žmonės būdavo kankinamais ir grasinimais priverčiami perrašyti turtą, atiduoti pinigus (banditai juos palydėdavo iki vietos, kur būdavo laikomi pinigai) ir t.t.

Nė vienas iš tų žmonių į policiją nesikreipė, nes turtas būdavo gautas iš nelegalios veiklos (tik dabar, kai gauja suimta, iškviesti į policiją nukentėjusieji parašė pareiškimus).

Nusikaltėlių taikinys – „Belmonto“ direktorius A.Mišeikis

Po keleto sėkmingų tokių nusikaltimų gaujos narių apetitas ėmė smarkiai augti. Gauja nusprendė atimti turtą iš žinomo legalaus verslininko „Belmonto“ direktoriaus Anupro Mišeikio, buvo paskelbta per LTV laidą „Dienos tema“.

Įtariama, kad „išsunkus“ iš jo viską, kas įmanoma, vyriškis būtų buvęs nužudytas.

Įmonės savininkas, kurį gauja ketino pagrobti, pasak K. Lančinsko, nelegalios veiklos nevykdė (bent jau policija apie tai duomenų neturi). Gaujos nariai verslininką ilgai stebėjo, ir tik po to nusprendė įvykdyti savo planą iki galo. Tačiau važiuojant grobti verslininko, gaujos narius sulaikė policija. Tik vienas iš įtariamųjų spėjo pabandyti pasipriešinti, bet nesėkmingai.

Likus maždaug pusvalandžiui iki gaujos sulaikymo operacijos, pareigūnai verslininką (kurį jie apibūdina, kaip „labai žinomą“) atsivežė į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą. Čia verslininkui buvo pranešta, kokio likimo jis ką tik išvengė. Pasak pareigūnų, tą dieną šis žmogus gali švęsti savo antrąjį gimtadienį.

Policijos duomenimis, gauja ketino priversti verslininką perrašyti visą jo turtą, o paskui šis žmogus būtų buvęs nužudytas. Pasak pareigūnų, šis planas labai priminė Kiesų nužudymo istoriją.

Beje, Vilniaus kriminalistai, dirbdami su šia byla, per kelias dienas išvažinėjo jiems skiriamą mėnesio kuro limitą.

Anupras Mišeikis nuo seno žinomas specialiosioms tarnyboms – jis jas sudomino dar užpraeitame dešimtmetyje, kai iš Žemaitijos atvyko į Vilnių ir ėmė sostinėje investuoti didelius pinigus.

Prabangaus komplekso „Belmontas“, kur savo svečius mėgdavo atsivežti prezidentas Valdas Adamkus, savininkas Vilniaus centre, Tauro kalno įkalnėje, Rožių alėjoje, tuometinio V. Adamkaus patarėjo R. Mieželio kaimynystėje, tame pačiame name įsirengė prabangų butą per du aukštus, su auksu padabintomis lubomis.

Policija ir jį pažįstantys žmonės turi žinių apie A. Mišeikio pomėgį ne tik alkoholiui. Pernai jis vėl pateko į žiniasklaidos ir policijos akiratį, kai daužydamas automobilius ir vartydamas elektros stulpus savo visureigiu bandė prasiveržti į Belmontą.

Tačiau visiškai sudaužęs visureigį ir nepasiekęs tikslo, pabėgo pėsčiomis. Paskui keletą dienų slapstėsi nuo policijos, o vėliau pasidavė. Baudžiamosios atsakomybės išvengė, nes visi nukentėjusieji (ir Seimo narys Julius Dautartas, kurio mašiną bėgdamas A. Mišeikis apgadino) nebeturėjo jam materialinių pretenzijų.

Anupras Mišeikis

Sulaikyti 9 asmenys

Kaip rašoma Generalinės prokuratūros ir Vilniaus policijos pranešime, Vilniaus apskrities ONTV pareigūnai sulaikė 9 asmenis, kurie įtariami tuo, kad ilgą laikotarpį dalyvavo nusikalstamo susivienijimo veikloje, prievartavo turtą, apiplėšinėjo gyvenamuosius namus, darė kitus sunkius nusikaltimus, susijusius su fizinio smurto panaudojimu.

Įtariama, jog darydami nusikalstamas veikas įtariamieji galėjo naudotis šaunamaisiais ginklais, vilkėti policijos uniformas, naudoti policijos specialiąsias priemones. Prieš sulaikymą Vilniaus apskrities ONTV, LKPB, kitų policijos padalinių veiksmais buvo užkardyta šių asmenų daroma nusikalstama veika, kai jie rengėsi pagrobti vienos Vilniuje veikiančios žinomos įmonės savininką bei prievartauti iš jo didelės vertės turtą.

Operacijos metu Vilniaus apskrities ONTV, Nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai atliko apie 20 kratų įtariamųjų gyvenamosiose vietose ir automobiliuose. Rasta radijo ryšio priemonių, šaunamųjų ginklų maketų, galimai narkotinių ar psichotropinių medžiagų, grynųjų pinigų.

Įtariamiesiems įteikti pranešimai apie įtarimus dėl ginkluoto nusikalstamo susivienijimo organizavimo ir vadovavimo jam, dalyvavimo nusikalstamo susivienijimo veikloje, plėšimų, turto prievartavimų.

Pasak pareigūnų, visi įtariamieji yra maždaug 30-40 metų amžiaus. Toliau atliekami ikiteisminio tyrimo veiksmai ir renkami duomenys apie šio nusikalstamo susivienijimo narių padarytus nusikaltimus. Neatmetama, jog paaiškės ir daugiau šių asmenų padarytų sunkių nusikaltimų. Pareigūnai šią gaują įvardija kaip senos „Udavų“ („smauglių“) grupuotės atšaką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *