25 Kruviniausios pasaulio gaujos

Mara Salvatrucha (MS-13)

Pristatome 25 kruviniausias ir pavojingiausias mafijos grupuotes pasaulyje. Linkime su šių grupuočių nariais nesusidurti tamsiame skersgatvyje. Tai tikrai gali blogai baigtis.

25. Jamaican Posse

Automatais ginkluoti, valdžioje ryšių turintys ir su niekuo nesiskaitantys banditai. Pasižymi itin žiauriais smurtiniais nusikaltimais, kuriuose nesibodi naudoti kirvius ar lygintuvus.

Jamaican Posse

24. Primeiro Comando da Capital (PCC)

Ši gauja – galinga jėga Brazilijoje, prasiskverbusi į pačius giliausius kalėjimų ir lūšnų rajonų užkaborius. 2006-ų kovo mėnesį, paskelbto karo valstybei metu, jiems pavyko visą savaitę išlaikyti San Paolo miesto kontrolę. Pagrindinė veikla – žmonių grobimas ir išpirkos reikalavimas.

Primeiro Comando da Capital

23. Crips

Ši gauja 1969 metais susiformavo JAV iš šešiolikmečių, praeivius gąsdinusių, vaikiščių. Šiuo metu tai viena iš galingiausių nusikalstamo pasaulio grupuočių. Gaujos nariai dėvi mėlynos spalvos drabužius ir pasižymi ypatingu žiaurumu savo aukoms.

Crips

22. Aryan Brotherhood

Rasiniu pagrindu suformuota gauja, sudarydama 1% iš bendro JAV įkalintų skaičiaus, atlieka 20% kalėjimuose įvykdomų nužudymų. Tam, kad galėtum pretenduoti patekti į šią gaują, turi būti nužudęs bent vieną kameros draugą.

Aryan Brotherhood

21. La Nuestra Familia

Ispaniškai tai reiškia „Mūsų šeima“. Grupuotę sudaro JAV meksikiečių kilmės (chicanos) banditai. Pagrindinė veikla – prekyba narkotikais tiek gatvėje, tiek kalėjimuose. Kaip ir derėtų tikėtis, kartą įstojus į šią pogrindžio organizaciją, kelio atgal nebus – šioje gaujoje galioja itin griežti įšventinimo ritualai ir nesilaikantiems vietinio garbės kodekso yra žiauriai baudžiami.

La Nuestra Familia

20. Latin Kings

Viena iš geriausiai organizuotų lotynų amerikiečių gaujų. Ši grupuotė turi savo marksizmo, konfucionizmo ir krikščionybės idėjų persmelktą Konstituciją. Tačiau tai netrukdo jiems užsiimti organizuotu nusikalstamumu ar užsakomomis žmogžudystėmis.

Latin Kings

19. James-Younger Gang

Nepaisant to, kad šios gaujos narių jau nebėra gyvųjų tarpe ir žiaurumu ši gauja nepasižymėjo, į sąrašą jie pateko todėl, kad turėjo unikalų gebėjimą vogti pinigus.

James-Younger Gang

18. La eMe

Meksikiečių pagrindu suformuota gauja, palaikanti artimus ryšius su Arijų brolijos nusikaltėliais. Skiriamasis narių bruožas – juoda ranka ištatuiruota ant krūtinės. Pragyvenimo šaltinis – prekyba narkotikais.

La eMe

17. Wah Ching

Gauja pasižymi finansiniais nusikaltimais tiek JAV, Los Andžele, tiek Rytų Azijoje. Smurtiniai nusikaltimai nėra jų prioritetas, tačiau jeigu kažkas jiems trukdo uždirbti pinigus, reikalas būna sprendžiamas greitai ir žiauriai.

Wah Ching

16. Black Guerrilla Family

1966-ais amerikos juodaodžių kalinių – marksistų įkurta gauja su tikslu išlaikyti galią kalėjimuose, išnaikinti rasizmą, netgi – nuversti JAV valdžią.

Black Guerrilla Family

15. Area Boys (Agberos)

Menkai organizuota paauglių gauja Lagose, Nigerijoje. Pasižymi visiškai neprognozuojamu elgesiu, potraukiu narkotikams ir žiauriais susidorojimais su netyčia po ranka pasitaikiusiais praeiviais.

Area Boys (Agberos)

14. Almighty Black P. Stone Nation

Islamiškos krypties juodaodžių gauja iš Čikagos. Pagarsėjo savo lyderio Abdullah Maliko sąryšiais su buvusiu Libijos diktatoriumi Muammaru al-Gaddafi.

Almighty Black P. StoneNation

13. Yakuza

Ateinantys į šią gaują privalo atsisakyti visų šeimyninių saitų ir pripažinti visišką paklusnumą bosui. Pasižymi itin griežta hierarchija ir garbės kodeksu. Organizacijai priklauso daugiau nei 100 tūkst. narių.

Yakuza

12. Hell’s Angels

Žiaurumu pasižymėjusi baikerių gauja. Skirtingai nuo daugelio kitų gaujų, kurios nusikaltimais užsiima tam, kad gautų finansinės naudos, baikeriai smurtą laiko savo gyvenimo dalimi.

Hell’s Angels

11. Cosa Nostra

Dar žinoma kaip Amerikos mafija, iš tiesų yra Sicilijos mafijos atmaina, susiformavusi iš italų kilmės imigrantų Niujorke, JAV. Ši grupuotė žinoma žiauriomis nesilaikiusių kodekso narių bausmėmis.

Cosa Nostra

10. Airijos respublikonų armija (IRA)

Jau sudėjusi ginklus Airijos respublikonų armija ilgus dešimtmečius sprogdino, šaudė, kankino ir kitaip stengėsi susidoroti su politiškai netinkamais žmonėmis.

Airijos respublikonų armija (IRA)

9. Bloods

Pradėję savo nusikaltimus kaip gruputės Crips atšaka, po konflikto su gaujos vadais „Kraujai“ atsiskyrė žiauriai žudydami neprietelius.

Bloods

8. Texas Syndicate

Teksaso valstijos, JAV kalinių pagrindu sudaryta gauja. Pasižymėjo kitų nusikalstamų kartelių užsakytų žmogžudysčių vykdymu.

Texas Syndicate

7. Triads

Milžiniška nusikaltėlių grupuotė. Yra priskaičiuota apie 2,5 mln. veiklių narių visame pasaulyje. Pasižymi kruvinais ritualais ir puikiai organizuota struktūra.

Triads

6. Mongols

Kaip ir Hell’s Angels, tai „smurtu iš idėjos“ paremta grupuotė. Kaip ir anksčiau minėta grupuotė, ši mėgsta smurtą ir dalinasi juo su visais, kas pasitaiko aplinkui. Užsiima organizuotais plėšimais, žmogžudystėmis, reketu, narkotikų prekyba.

Mongols

5. 18th Street Gang

Anot statistinių duomenų, Los Anželo ir jo apylinkėse kasdien kažkas tampa šios gaujos auka. Per paskutinius dešimt metų ši nusikaltėlių grupuotė įvykdė tris kartus daugiau žmogžudysčių, nei bet kuri kita vietos gauja.

18th Street Gang

4. Los Zetas

Tai vienas iš pačių galingiausias Meksikoje ir vienas galingiausių pasaulyje narkotikų kartelių. Suformuotas 1999 metais buvusių Meksikos spec. pajėgų kareivių kartelis jau „pasižymėjo“ tūkstančiais žiauriai nužudytų žmonių.

Los Zetas

3. Rusijos mafija

Garsėja savo pomėgiu žudyti ne tik neįtikusius žmones, bet ir jų šeimos narius. Gaujos nariai ar legendos apie ją yra taip išplitę visame pasaulyje, rusų mafijos žudikas ir šaltakraujiškumas yra tapę sinonimais.

Rusijos mafija

2. Mara Salvatrucha (MS-13)

Šalia šių vyrukų kitos gaujos atrodo kaip vaikų žaidimai. Pagrindinės būstinės – Centrinėje ir Pietų Amerikose. Žiauriai susidorodami sugebėjo iš Los Andželo išstumti kinų triadas. Gaujos nariai, pripažindami savo priklausomybę visam gyvenimui, išsitatuiruoja MS-13 ženklą ant veido.

Mara Salvatrucha (MS-13)

1. The Mungiki

Kenijos lūšnynuose veikianti gauja. Gaujos nariai išsiskyrė tuo, kad nešiojo dredus, maudėsi kraujyje, o kaip gaujos simbolį buvo išsirinkę nukirstą galvą ant pagalio.

The Mungiki

Parengta pagal Balsas.lt informaciją

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *