11 galingiausių JAV kalėjimų gaujų

JAV kalėjimo gaujų narių tatuiruotės

Balandžio mėnesio pradžioje įvykdytas dviejų Teksaso (JAV) prokurorų nužudymas, siejamas su „The Aryan Brotherhood“ (Arijų brolijos) gaujos atšaka Teksase, privertė vėl prabilti apie JAV egzistuojančias kalėjimų gaujas.

„Business Insider“, remdamiesi JAV Teisingumo departamento informacija ir konsultuodamiesi su gaujų veiklos ekspertu Robertu Walkeriu sudarė vienuolikos pavojingiausių kalėjimų grupuočių sąrašą.

„Barrio Azteca“

(apie 2 tūkst. narių)

Barrio-Azteca

Viena iš žiauriausių gaujų – „Bario Azteca“ – daugiausiai veikia Teksaso kalėjimuose. Jos nariai yra aktyvūs ir viso Teksaso bei Naujojo Meksiko teritorijose.

Gaujos nariai yra siejami su Meksikos narkotikų karteliais, o pagrindines pajamas gauja gauna iš heroino, kokaino ir marihuanos įvežimo į JAV iš Meksikos. Narkotikai itin aktyviai yra platinami kalėjimuose.

Grupuotė taip pat siejama su prekyba žmonėmis, automobilių vagystėmis, apiplėšimais, grobimais, lupikavimu, prievartavimais.

„Black Guerrilla Family“

(100-300 narių ir tūkstančiai bendradarbių)

Black Guerrilla Family

Ši gauja 1966 metais sukurta Kalifornijos kalėjimuose. Gerai organizuota ir turinti aukščiausią vadą bei centrinį komitetą grupuotė aktyviausiai veikia Kalifornijoje ir skleidžia savo antivalstybinę propagandą.

Pajamas gaujos nariai gauna iš prekybos kokainu ir marihuana, kurią gauna iš Meksikos narkotikų prekeivių, taip pat užsiima automobilių vagystėmis, apiplėšimais. Jos nariai dažnai dalyvauja ir susišaudymuose viešose vietose.

„Dead Man Incorporated“

(daugiau nei 370 narių ir tūkstančiai bendradarbių)

Dead Man Incorporated

Devintajame dešimtmetyje šią grupuotę įkūrė trys Merilendo pataisos namų kaliniai. Vienas iš įkūrėjų – Perry Roarkas – iš pradžių bandė patekti į „Black Guerrilla Family“, tačiau nebuvo priimtas, ir tuomet subūrė savo gaują.

2006 metais vadovybė įsakė nariams verbuoti žmones Virdžinijoje, ir vienas narys užpuolė policininką vien tam, kad patektų į kalėjimų sistemą. „Dead Man“ „prarijo“ mažesnes gaujas ir šiuo metu yra viena didžiausių nusikalstamų grupuočių Merilendo valstijoje.

Gaujos nariai užsiima užsakomosiomis žmogžudystėmis, grasinimais, narkotikų platinimu.

„Ñeta“

(7 tūkst. narių Puerto Rike ir 5 tūkst. narių JAV)

Neta

Viena iš didžiausių ir žiauriausių gaujų JAV veikia 36 miestuose devyniose valstijose, ir nusikalstamą veiklą vykdo ne tik kalėjimuose, bet ir už jų ribų.

Gauja pajamas gauna iš kokaino, heroino, marihuanos, LSD, ekstazi, amfetamino prekybos, užsiima automobilių vagystėmis, grasinimais, pinigų plovimu, ginklų ir sprogmenų prekyba, liudininkų bauginimu.

„The Hermanos de Pistoleros Latinos“

(apie tūkstantis narių)

The Hermanos de Pistoleros Latinos

Gauja, kuriai priklauso apie tūkstantis Lotynų amerikiečių, buvo sukurta devintajame dešimtmetyje Teksase. Vėliau jos veiklos zona išsiplėtė net iki Meksikos.

„The Hermanos de Pistoleros Latinos“ glaudžiai bendradarbiauja su Meksikos gaujomis ir užsiima didelių kiekių kokaino ir marihuanos įvežimu į JAV.

„Public Enemy Number One“

(500 narių)

Public Enemy Number One

Tai – viena greičiausiai augančių neonacių kalėjimo grupuočių JAV. Jos narių sparčiai daugėja abiejose pakrantėse ir šalies pietuose, o gaujos vadovybė viešai deklaruoja draugystę su kitomis nacistinėmis grupuotėmis.

Gaujos nariai daugiausiai užsiima amfetamino prekyba. Jie taip pat siejami su užpuolimais, žmogžudystėmis, automobilių ir asmens tapatybių vagystėmis.

„La Eme“ arba Meksikos mafija

(400 narių ir apie tūkstantis bendradarbių)

La Eme

Ši gauja susibūrė prieš šešis dešimtmečius Kalifornijos kalėjimuose, ir dabar yra užaugusi iki 400 narių, kurie veikia pagal griežtas taisykles.

La Eme kontroliuoja nelegalius lošimus ir prostitucijos verslą kalėjimuose, prekiauja narkotikais kalėjimuose ir už jų ribų, glaudžiai bendradarbiauja su Meksikos narkotikų kartelių atstovais.

„Nazi Low Riders“

(1-5 tūkst. narių)

Nazi Low Riders

Rasiniu pagrindu suformuota gauja daugiausiai veikia kalėjimuose ir bendruomenėse Ramiojo vandenyno pakrantėje ir pietvakariniuose regionuose.

Jos nariai, kurių dauguma anksčiau priklausė gatvės gaujoms, daugiausiai užsiima amfetamino prekyba. Jie taip pat platina heroiną, marihuaną, plauna pinigus, vagia asmens tapatybes, baugina liudininkus ir keršija jiems, vagia ir apiplėšinėja, žudo.

„Mexikanemi“ arba Teksaso meksikiečių mafija

(2 tūkst. narių)

Mexikanemi

„Mexikanemi“ veikia jau apie 30 metų, ir jai daugiausiai priklauso Teksaso kalėjimuose kalintys meksikiečių kilmės amerikiečiai.

Gauja vadovauja didelėms prekybos narkotikais (heroino, kokaino, ekstazi, marihuanos ir amfetamino) operacijomis Teksase.

Jos nariai itin glaudžiai bendradarbiauja su Meksikos karteliais, ypač su sukarinta grupuote „Los Zetas“.

„Nuestra Familia“

(250 narių ir daugiau nei tūkstantis bendradarbių)

Nuestra Familia

Ši itin žiauri gauja gimė Kalifornijos kalėjimuose. Jos dukterinei gaujai – Norteños – priklauso dar apie tūkstantis meksikiečių kilmės amerikiečių.

„Nuestra Familia“ pajamas gauna iš kokaino, heroino, marihuanos ir amfetamino platinimo Ramiojo vandenyno pakrantės kalėjimuose.

Jos nariai taip pat dažnai dalyvauja žmogžudystėse ir apiplėšimuose.

„The Texas Syndicate“

(1 300 narių ir daugiau nei 10 tūkst. bendradarbių)

Texas Syndicate

Šios gaujos, kuriai daugiausiai priklauso meksikiečių kilmės amerikiečių kaliniai, šaknys – aštuntojo dešimtmečio Folsomo kalėjime. Ji buvo suburta kaip atsakas į „Aryan Brotherhood“ ir Meksikos mafijos gaujoms.

Aktyvi abiejuose JAV-Meksikos pasienio pusėse, grupuotė užsiima itin didelių kiekių marihuanos, kokaino, heroino ir amfetamino įvežimu iš Meksikos ir platinimu tiek kalėjimuose, tiek už jų ribų.

Grupuotė palaiko artimus ryšius su „Los Zetos“, taip pat užsiima prostitucijos, nelegalių azartinių lošimų organizavimu, užsiima žmogžudystėmis ir bauginimais pagal užsakymą.

Išėję iš kalėjimo gaujos nariai skiria 10 procentų savo pajamų kalėjimuose likusiems bendrams.

„The Aryan Brotherhood“

(20 tūkst. narių)

Aryan Brotherhood

Arijų brolija yra ypatingai žiauri 20 tūkst. narių gauja, veikianti ir kalėjimuose, ir už jų ribų. Bendras priešas – „Black Guerrilla Family“ – paskatino ją ir „La Eme“ sudaryti aljansą.

Aktyviausiai ši gauja veikia Ramiojo vandenyno pakrantėje ir šalies pietvakariuose, tačiau jos įtaka sparčiai plečiasi. Anot FTB, nors jos nariai sudaro mažiau nei vieną procentą kalinių, jie atsakingi už 18 procentų žmogžudysčių federaliniuose kalėjimuose.

Pajamas gaujos nariai gauna iš prekybos kokainu, heroinu, marihuana ir metamfetaminu.

Tam, kad patektum į šią gaują, turi būti nužudęs bent vieną kameros draugą.

Parengta pagal www.15min.lt informaciją

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *